مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام:

۷۵ درصد ظرفیت مراکز اقامتی ایلام برای نوروز تکمیل شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: ۷۵ درصد از ظرفیت مراکز اقامتی استان برای پذیرایی از مسافرانی نوروز ۱۴۰۲ تکمیل شده است.

فرزاد شریفی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام اظهار داشت: ۱۲۲ مرکز اقامتی برای ایام نوروز ۱۴۰۲ در شهرستان‌های مختلف استان برای پذیرایی از مسافران مهیا شده است.

وی افزود: استان ایلام بر اساس ارزیابی‌های وزارت میراث فرهنگی به یکی از سه استان هدف گردشگران نوروزی در سال ۱۴۰۲ تبدیل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام یادآور شد: ۶۰ واحد بومگردی و ۱۱ هتل با ظرفیت چهار هزار و سه نفر در کل استان و ۵۱ خانه استیجاری در مهران با ظرفیت یک هزار و ۷۸۵ نفر به استعداد هر خانه ۳۵ نفر کف خواب پذیرای مسافران نوروزی ۱۴۰۲ هستند.

شریفی ادامه داد: ۱۰ هزار کتابچه راهنمای گردشگری برای ایام نوروز در حال توزیع است، ضمن اینکه برای اولین بار در قالب یک اپلیکشین تمامی زیرساخت‌های گردشگری، راه‌های دسترسی و امکانات طراحی و تعبیه شده تا بازدیدکنندگان به راحتی از این اماکن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: ۱۰۰ غرفه صنایع دستی در شهرستان‌های مختلف استان برای ایام نوروز راه اندازی شده و در کنار آن ۳۶ غرفه صنایع دستی و سیاه چادر در قلعه والی ایلام نیاز دایر خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: برنامه‌هایی در مناطق عملیاتی قلاویزان و شرهانی نیز برای اعضای کاروان‌های راهیان نور در این ایام اجرا خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.