مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایلام خبر داد

انجام ۸۶ هزار بازرسی از سطح واحد‌های صنفی ایلام

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه ۸۶ هزار بازرسی از سطح واحد‌های صنفی فعال استان انجام گرفته است.

رضا محمدرحیمی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایلام گفت: ۲ هزار و ۴۸۰ پرونده طی مدت یاد شده با همکاری سایر ارگان‌های نظارتی در سطح بازار استان تشکیل شده که ارزش آن‌ها افزون بر ۱۰۹ میلیارد تومان است.

مدیرکل صمت ایلام یادآور شد: بازرسان این سازمان با همکاری سایر نهاد‌های نظارتی همچون تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و بسیج اصناف تلاش کرده اند بطور مستمر بر عرضه کالا‌ها و خدمات در سطح بازار نظارت داشته تا از گرانفروشی و اجحاف در حق مصرف کنندگان جلوگیری کنند.

محمدرحیمی با اشاره به اینکه امسال طرح ویژه نوروزی با طرح ماه مبارک رمضان همزمان شده است، تاکید کرد: این طرح از ۱۵ اسفند آغاز شده و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی نظارت بر عرضه شیرینی جات در آستانه سال نو و همچنین طی روز‌های آینده کنترل قیمت زولبیا و بامیه ماه رمضان را از اولویت‌های این سازمان برشمرد و اضافه کرد: کشیک‌های بازرسان صمت برای ایام پس از تحویل سال نیز تدوین شده تا نظارت‌ها بویژه در شهرستان‌های مسافرپذیر عملیاتی شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت ایلام با اشاره به استقبال مردم از عرضه گوشت منجمد که با قیمت پایین تری در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌گیرد، گفت: مراکز عرضه این کالا بویژه در شهرستان‌ها باید مشخص و افزایش یابد تا مردم برای تامین آن با مشکل و ازدحام روبرو نشوند.

محمدرحیمی همچنین به عملکرد این سازمان در حوزه قاچاق کالا پرداخت و افزود: امسال ۱۵۹ پرونده در این زمینه تشکیل شد که بر اساس ارزیابی‌ها ایلام جزو ۱۰ استان برتر قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.