راهکار‌های فرزندآوری متناسب با موقعیت بومی هر منطقه ارائه شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری گفت: باید راهکار‌های فرزندآوری متناسب با شرایط و موقعیت بومی هر منطقه و فرهنگ مردم ارائه شود.

دکتر خالدی فر  در دوازدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: آثار مخرب کاهش نرخ رشد جمعیت تمامی حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را در بر خواهد گرفت. 

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های فعالین عرصه سلامت بویژه در دوران سخت و طاقت فرسای شیوع بیماری کرونا افزود: آرامش امروز جامعه و عبور از پیک‌های شدید بیماری کرونا را مرهون تلاش‌های بی وقفه کادر بهداشت و درمان می‌دانیم.

دکتر خالدی فر ادامه داد: مسئولین کمیته‌های مختلف قرارگاه باید با آمادگی کامل نسبت به مسائل و دستورالعمل در جلسه حاضر و آمادگی لازم برای ارائه گزارش مجموعه اقدامات به عمل آمده در راستای اجرای مصوبات را داشته باشند.

وی اضافه کرد: در صورت تداوم روند کاهشی نرخ رشد جمعیت، شاهد آثار مخرب کاهش نرخ رشد جمعیت در تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و ... خواهیم بود.


بیشتر بخوانید


به گفته وی؛ باید راهکار‌ها فرزندآوری متناسب با شرایط و موقعیت بومی هر منطقه و فرهنگ مردم ارائه شود. بوم حل بحران جمعیت استان و بر حسب شهرستان‌ها و برنامه عملیاتی سال۱۴۰۲ باید با کیفیت مطلوب اجرا گردد و در راستای تحقق چشم انداز افزایش نرخ باروری کلی باشد. 

خالدی فر اضافه کرد: با توجه به پیک شیوع بیماری کرونا و وضعیت قرمز در شهرستان مسافرپذیر سامان باید متذکر شد، هر گونه ساده انگاری می‌تواند مخاطرات جدی را به دنبال داشته باشد لذا باید ضمن آماده باش بیمارستان‌ها و تمامی مراکز بهداشتی و درمانی، فعال نمودن پایگاه‌های واکسیناسیون و تسهیل دسترسی مردم به این پایگاه ها، اقدام به موقع و نظارت‌های دقیق اوضاع را مدیریت کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.