در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

صدور صد درصدی اسناد برخی جزایر ایران در سال ۱۴۰۱

معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صدور صد درصدی اسناد برخی جزایر ایران در سال ۱۴۰۱ خبرداد.

محمد علی فلاح معاون املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:صدور اسناد مالکیت برای جزایر در اجرای ماده ۳ قانون جامع حد نگار که قانون‌گذار تأکید کرده تالاب‌ها، جزایر، جنگل‌ها دارای سند حد نگار شوند محقق شده است. 

وی با اشاره به صدور صد در صدی اسناد مالکیت حدنگار برای برخی جزایر گفت: جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک، فارور بزرگ، هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، هنگام، لارک، خارک، خارگو و جزیره قشم سنددار شدند. 

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک همچنین درخصوص صدور سند برای املاک وقفی گفت: در خصوص اراضی وقفی تا کنون برای ۷۴۱ هزار رقبه صدور سند مالکیت حدنگار انجام گرفته که از این میزان ۵۷ هزار رقبه در سال ۱۴۰۱ و ۴۰ هزار رقبه در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ سند حدنگار صادر گردیده است. 

وی گفت: با اقدامات انجام شده و تشکیل قرارگاه‌های مختلف در این زمینه شاهد کاهش چشم گیر اختلافات بین مردم و نیز کاهش قابل ملاحظه ورودی پرونده‌های اختلافی (مبتلابه ملک و زمین)  به محاکم قضایی بودیم. 

فلاح در خصوص برنامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تکمیل حدنگاری در سال ۱۴۰۲ گفت: در سال ۱۴۰۲  بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و تداوم بازدید‌های میدانی و گسیل عوامل نظارتی به استان‌های کشور حداکثر پیگیری و اهتمام لازم در راستای تحقق برنامه عملیاتی ابلاغی موضوع جذب به موقع اعتبارات فعالیت حدنگاری اراضی و املاک، شاهد تحول و جهش قابل ملاحظه در جهت رسیدن به اهداف خواهیم بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ایرانیومU-238
۱۵:۵۳ ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
بر عهده دولت سیزدهم است که تمامی جزایر غیر مسکون را قبل از این که دول طمعکار و فرصت طلب خارجی متعرض آنها شوند ضمن رعایت جوانب امنیتی میهنی حداکثری در اسرع وقت نسبت به مسکون نمودن این جزایر تا حد امکان نهایت تلاش و امکانات خود را بکار گرفته و تمهیدات لازم ایفاد گردد. بدیهی است که هر گونه کوتاهی در این نوع امور سنگین ترین پشیمانی ها را برای میهن اسلامی از جان عزیز تر ما خدای ناکرده در پیش خواهد داشت. ایران وطنم خاکش کفنم. چه جزیره و چه صحرای بی آب و علف.
آخرین اخبار