گشت‌های محیط بانان خراسان شمالی در نوروز افزایش می‌یابد

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: نوروز امسال، برای صیانت از عرصه‌های طبیعی و محیط زیست و جلوگیری از تخریب ها، گشت‌های نظارتی محیط بانان و کارشناسان افزایش یافته است.

رضا شکاریان گفت : اکنون ۶۰ نیروی محیط بان، کار نظارت و صیانت از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان را بر عهده دارند و در تعطیلات نوروز، گشت‌های آنان بیشتر شده است.

شکاریان گفت : محیط بانان در گشت‌های نوروزی، با هر گونه تخریب محیط زیست، صید و شکار غیرمجاز برخورد می‌کنند.

به گفته شکاریان  ؛علاوه بر گشت‌های محیط بانی، گشت‌های پایش نیز برای شناسایی و کنترل آلودگی‌های زیست محیطی به صورت شبانه روزی فعال است.

او گفت : از مردم انتظار می‌رود هنگام حضور در طبیعت در صورت روشن کردن آتش، پیش از ترک محل، آتش را خاموش کرده و از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند و با رعایت توصیه‌های زیست محیطی، طبیعت را دچار آسیب نکنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از مردم خواست در صورت مواجه شدن با هر گونه تخلف زیست محیطی شامل شکار و صید، قطع درختان، آتش سوزی، آلودگی و تخریب محیط زیست با ادارات محیط زیست تماس گرفته و یا با کد بین شهری ۱۵۴۰ موضوع را اطلاع دهند.

استان خراسان شمالی دارای سه پارک ملی به نام‌های سالوک، ساریگل و ضامن آهو، چهار منطقه حفاظت‌شده به نام‌های سالوک، قرخود، گلول و سرانی و ساریگل، یک پناهگاه حیات وحش بنام میاندشت و سه اثر طبیعی ملی به نام‌های ارس سرانی، صنوبر نظرعلی و سرو‌های قره باغ است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار