ممنوعیت ورود کامیون های باری به قشم تا پایان تعطیلات نوروزی

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از ممنوعیت ورود کامیون‌های باری به جز کامیون‌های حامل ارزاق عمومی،سوخت و مایحتاج مصرفی به این جزیره تا پایان تعطیلات نوروزی خبر داد.

 افشار فتح الهی گفت: این تصمیم در راستای پایش ورودی اسکله پهل به لافت، پیشگیری از ترافیک و همچنین ارایه خدمات شایسته به انبوه مهمانان و گردشگرانی که از نقاط مختلف کشور با وسایل نقلیه شخصی و عمومی به جزیره قشم سفر می‌کنند، گرفته شده است.

او با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت‌ها به ویژه در زمینه ساخت و ساز در ایام تعطیلات نوروزی تعطیل است، گفت: در چنین شرایطی ورود کامیون‌های حامل مصالح ساختمانی و موارد مشابه به جز حاملان مواد غذایی و سوخت تا پایان طرح نوروزی، ممنوع است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: فراهم کردن بهترین شرایط برای حضور گردشگران در ایام تعطیلات نوروزی هدف مهم ستاد اجرایی خدمات سفر قشم است و انتظار داریم در این ایام پذیرای حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر در قشم باشیم.

فتح الهی گفت: طرح لایروبی اسکله‌های لافت و پهل با ۶۰ میلیارد تومان هزینه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم با هدف پهلوگیری همزمان هشت فروند شناور لندینگ کرافت (شناور‌های ویژه حمل خودرو) در شرایط جزر دریا انجام شده و هم اینک روند ورود خودور‌ها به بیش از ۳۰ فروند شناور لندیگ کرافت با سرعت در حال انجام است.

او از روسای کمیته‌های ۱۷ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم خواست تا پایان ایام تعطیلات نوروزی (۱۵ فروردین ۱۴۰۲) روند ارایه خدمات به مهمانان و گردشگران جزیره قشم، به صورت ۲۴ ساعته ادامه داشته باشد.

 همه ساله با آغاز تعطیلات نوروزی، جزیره قشم مملو از جمعیت گردشگری است که از اقصی نقاط میهن اسلامی با هدف استفاده از هوای کاملا بهاری، سایت‌های منحصر به فرد گردشگری، سواحل زیبا و بازار مناسب خرید آن، راهی این منطقه در جنوبی‌ترین نقطه کشور می‌شوند.

قشم این روز‌ها میزبان انبوه مهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران و مسافران خارجی است.


اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.