پیام تبریک وزیر ارتباطات به مناسبت فرارسیدن سال ۱۴۰۲

وزیر ارتباطات در پیامی که در شبکه‌های اجتماعی بومی منتشر شد، فرارسیدن سال ۱۴۰۲ شمسی را تبریک گفت.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیامی فرارسیدن سال ۱۴۰۲ شمسی را تبریک گفت.
متن این پیام بدین شرح است:

سال ۱۴۰۱ هم به پایان خودش رسید. در این سال اتفاقات تلخ و شیرینی را در کنار هم تجریه کردیم. پیشرفت چشمگیر شبکه ملی اطلاعات، بلندپروازی‌های امیدآفرین صنعت فضایی، رشد شتابان پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، آغاز پروژه افزایش هفتاد درصدی ظرفیت شبکه مادر مخابراتی کشور، افزایش دو برابری ترانزیت دیتا از خاک کشور، دسترسی بیش از سه هزار روستای جدید به اینترنت، پیشرفت قابل تحسین پیام رسان‌های داخلی و آغاز روند اجرایی پروژه ملی فیبرمنازل و کسب و کار‌ها از جمله اقدامات موفق ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که در این پیام تصویری و نوروزی کوتاه در مورد اهم شان گفته‌ام.
اما در کنار اینها، در همین سال اتفاقات دیگری هم افتاد که شاید برخی از مردم عزیزمان را از این وزارتخانه دلگیر کرده باشد. محدودیت‌هایی بر روی برخی خدمات و پلتفرم‌های پرمخاطب خارجی اعمال شد. علیرغم اینکه این اتفاق با تصمیم مراجع امنیتی بود، اما همانند دو دوره گذشته که چندین پلتفرم مثل تلگرام، وایبر، وی چت، سیگنال، ویز، کلاب هاوس و. فیلتر شدند، این دوره نیز نوک پیکان انتقاد‌ها به سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نشانه رفت. هرچند در همه ادوار و بار‌ها تاکید شده این وزارتخانه در مورد محدودیت یا رفع آن‌ها در هیچ دوره‌ای تصمیم گیر نبوده است، اما ماموریت ذاتی آن ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل ارتباطات جامعه است؛ لذا ما تلاش کردیم با تقویت خدمات و پلتفرم‌های بومی، امورات مردم مختل نشود که به نظرم در این خصوص توفیقات بسیار خوبی کسب کردیم، اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم. وضع مطلوب ما همانطور که قبلاً گفته‌ام این است که مردم عزیز ما در فضای رقابتی هم محصولات بومی را بر مشابه خارجی شان ترجیح دهند و با اختیار به کارآفرینان هم‌وطن خویش اعتماد کنند. مطلوبی که بنظرم کاملا دست‌یافتنی است، چون به توان جوانانمان و دانش فنی آن‌ها ایمان دارم. البته در کنار تلاش برای تحقق این آرمان، پیشنهاداتی را هم برای بازنگری در لیست سرویس ها، سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی که در دو دهه گذشته محدود شده اند و ممکن است دلایل محدودیت برخی از آن‌ها الان دیگر موضوعیتی نداشته و یا کمرنگ شده باشد را به مراجع مربوطه داده‌ایم.
ضمن تبریک سال نو به همه هموطنان عزیزم در سراسر این کره خاکی، انشالله در سال ۱۴۰۲ با کمک سایر بخش‌های دولت و البته همراهی بخش خصوصی و زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات گام‌های مهمی در راستای جهش کشور در توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال خواهیم برداشت.
سالی سرشار از سلامتی، شادکامی و موفقیت را برای همه ملت ایران آرزومندم.

برای اطلاعات بیشتر ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

منبع:  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار