خلیج‌فارس مواج است/احتمال تعطیلی بنادر مسافری

خلیج فارس از عصر سه شنبه تا روز جمعه مواج است.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان درباره جزئیات هشدار نارنجی گفت: از روز سه شنبه اول فروردین ماه وزش باد نسبتاً شدید جنوب شرقی در ساعات صبح تا ظهر و وزش باد جنوب غربی- شمال غربی با سرعت بیش از ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ایجاد امواج تا ارتفاع دو متر پیش بینی می‌شود.

مرضیه سی سی پور افزود: روز چهارشنبه دوم فروردین ماه نیز تندباد شدید جنوب غربی- شمال غربی با سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر و ارتفاع امواج بیش از ۲۸۰ سانتیمتر بویژه در تنگه هرمز پیش بینی می‌شود.

وی گفت: روز پنج شنبه نیز وزش باد نسبتاً شدید جنوب غربی- شمال غربی با سرعت بیش از ۴۵ کیلومتر بر ساعت و ایجاد امواج تا ارتفاع دو متر پیش بینی می‌شود.

سی سی پور افزود: همه مناطق ساحلی، دور از ساحل در تنگه هرمز، خلیج فارس و دریای عمان متاثر از این تندباد خواهند بود.

وی گفت: با توجه به احتمال آسیب به شناور‌های سبک، نیمه سنگین، آسیب به تور‌های صیادی و قفس‌های پرورش ماهی و اختلال در تردد‌های دریایی توصیه می‌شود از تردد شناور‌های سبک و تفریحی، غواصی و شنا در محدوده بندرعباس، قشم، هرمز، لارک، هنگام، کیش، سیریک، و جاسک خودداری شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان درباره هشدار سطح زرد فعالیت سامانه بارشی نیز گفت: فعالیت سامانه بارشی از بعداز ظهر دوشنبه ۲۹ اسفند ماه تا اواخر وقت چهارشنبه دوم فروردین ماه در استان پیش بینی می‌شود.

سی سی پور افزود: با فعالیت این سامانه بارشی برای مناطق، بندرعباس، بستک، بندرخمیر، بندرلنگه، پارسیان، سیریک، جاسک، تنب بزرگ، حاجی آباد، رودان، بشاگرد، قشم، کیش، لاوان، و میناب، رگبار پراکنده باران، رعد و برق، وزش باد نسبتاً شدید، آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه‌های فصلی و آسیب به محصولات کشاورزی پیش بینی می‌شود.

وی گفت: توصیه می‌شود هم استانی‌ها و مسافران نوروزی از نزدیک شدن به رودخانه‌های فصلی، رفتن به ارتفاعات و اقامت در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

سی سی پور افزود: کشاورزان نیز از چرای دام در مناطق مرتفع خوداری کنند و برای مراقبت از محصولات نیز تمهیدات لازم را در نظر بگیرند.

مکی زاده معاون اداره بنادر و دریانوردی هرمزگان هم گفت:احتمال تعطیلی بنادر مسافری در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه این هفته در همه مناطق هرمزگان وجود دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.