هوشمندسازی واحد‌های مرزی/بازگشایی بازارچه‌های مرزی در آینده‌ای نزدیک

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با اشاره به اینکه ضریب امنیت مرز‌ها با هوشمندسازی واحد‌های مرزی ارتقا یافته است، گفت: نقش مرزنشینان در برقراری امنیت و توجه به مطالبات آنان ماموریت ویژه مرزبانی است.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی کشور صبح امروز در نشست صمیمانه با مرزبانان و مرزنشینان و بازدید از یگان‌های مرزی این شهرستان ضمن تبریک سال نو به همه زحمت‌کشان این عرصه اظهار داشت: در سفر کاری که به شهر‌های مرزی ارومیه، خوی، پیرانشهر و سردشت در آذربایجان غربی و شهرستان بانه در کردستان داشتیم شاهد امنیت پایدار در مرز‌های غرب و شمال غرب کشور بودیم.

وی با اشاره به شعار نوروزی امسال فراجا، به "نوروز متفاوت با مرزبانی حرفه‌ای و مقتدر " اشاره کرد و افزود: نوروز امسال به دلیل تقارن آن با ماه مبارک رمضان دارای حال و هوای معنوی خاصی بوده و آن را متفاوت‌تر از سال‌های گذشته کرده و عید در عید شده است.

فرمانده مرزبانی فراجا هوشمندسازی با تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی و ارتقای ضریب امنیت مرز‌ها و توان عملیاتی و آموزشی مرزبانان را جزو برنامه‌های اولویت‌دار مرزبانی در امسال عنوان کرد و افزود: در این زمینه با جدیت متمرکز شده تا مرزبانانمان بتوانند به وظایف ذاتی خود به نحو احسن عمل کنند.

وی همچنین توجه به خواسته و مطالبات مرزنشینان را از ماموریت‌های مهم مرزبانی دانست و بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک در صورت رفع مشکلات جزئی، شاهد بازگشایی بازارچه‌های مرزی برای تسهیل در معیشت مرزنشینان کردستان باشیم.

گودرزی عنوان کرد: یکی از افتخارات مرزبانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که پایگاه مردمی دارد و در این راستا ما در طول سال و به طور مستمر در اقصی نقاط مرز‌های کشور با مرزنشینان، معتمدان و روحانیون مناطق مرزی که مرزیاران افتخاری مرزبانی هستند جلسات و نشست داشته و هماهنگی و تعامل خوبی بین مرزبانان و مرزنشینان وجود دارد.

فرمانده مرزبانی فراجا با اشاره به اقتدار و آمادگی مرزبانی در حراست از مرز‌های کشور و وجود امنیت پایدار، تصریح کرد: امروز وجود تصویر شهدای مرزبانی در جمع مرزبانان تداعی‌کننده رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای بنده بود که آن مردان بی‌ادعا به دور از خانواده خود در کنار همرزمان خود و تصاویر شهدا برای اعتلای ایران اسلامی دعا می‌کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.