طرح گردشگری دریایی ویژه ایام نوروز در بنادر استان بوشهر آغاز شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طرح گردشگری دریایی ویژه عید نوروز در بنادر این استان آغاز شد.

محمد شکیبی‌نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت:مدت زمان آغاز طرح گردشگری دریایی ویژه ایام نوروز ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه است که در این ارتباط تمامی تمهیدات موردنیاز برای سفری ایمن و خاطره انگیز تدارک دیده شده است.

وی بیان کرد: برگزاری دوره آموزشی فرماندهان لنج‌های اختصاص یافته به گشت‌های دریایی، استقرار ناظران اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اسکله‌های هدف طرح گردشگری دریایی، بکارگیری جایروپلن برای نظارت و پایش تردد‌های دریایی و مشارکت ۶ شناور ناجی و ۶ شناور همیار ناجی از جمله اقدام‌های تدارک دیده شده برای طرح گردشگری دریایی ایام نوروز در بنادر استان بوشهر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در این ایام با هدف تامین ایمنی تردد‌ها و امدادرسانی به گردشگران دریایی هشا ایستگاه رادیویی و ۶ ایستگاه جست و جو و نجات دریایی استان بوشهر در آمادگی کامل قرار گرفتند.

وی افزود: مانور گسترده جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی ویژه طرح گردشگری دریایی در عید نوروز در کانل دسترسی بندر بوشهر به اجرا درآمد.

شکیبی‌نسب اظهار کرد: در طرح گردشگری دریایی سه پایانه مسافربری در بنادر بوشهر، گناوه، خارگ و همچنین اسکله‌های گردشگری بنادر استان بوشهر به هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

وی یادآور شد: در مرکز استان کانون فعالیت‌های گردشگری پایانه بین المللی مسافربری دریایی است که با توجه به آغاز پروژه تعمیر اساسی سالن، زیرساخت موقتی در محوطه ایجاد و در اختیار مسافران و گردشگران دریایی قرار گرفته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در این پایانه همچنین غرفه‌های رستوران، کافی شاپ، فعالیت‌های فرهنگی، اجرای کار‌های هنری ویژه کودکان پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: برای ایام نوروز شناور مسافربری آروس مهیار، ۶ لنج سنتی و چند ده قایق در عرصه گردشگری دریایی فعالیت می‌کنند که باتوجه به تقارن طرح با ماه مبارک رمضان برای نخستین بار گردشگری دریایی به صورت شبانه نیز برگزار شود.

شکیبی‌نسب اظهار کرد: با توجه گستردگی اقدام‌های شده انتظار می‌رود مسافران نوار ساحلی خلیج فارس لحظات شیرین و خاطره انگیز در بنادر استان بوشهر سپری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.