۶ نکته‌ای که قبل از گرفتن تصمیمات بزرگ باید در نظر داشته باشید

اغلب ما در مواقعی از زندگی باید تصمیمات بزرگ شغلی بگیریم، تصمیماتی مهم که در آینده ما به‌شدت تأثیرگذار خواهند بود.

مواردی که در این خبر آمده، چیز‌هایی هستند که شما قبل از گرفتن این تصمیمات مهم باید مادی باید بدانید؛ پس با ما همراه باشید.

۱- هیچ چیزی تحت عنوان امنیت شغلی وجود ندارد

میلیون‌ها نفر شغل‌هایشان را با این فرض ادامه داده‌اند که اگر آن‌ها کاری که به آن‌ها محول شده است را به‌خوبی انجام دهند، همیشه سرکارشان باقی بوده و در طی زمان اضافه حقوق شامل حالشان می‌شود؛ و از بین همین افراد، کسانی که حسابی هم برای راضی کردن کارفرمایشان زحمت‌کشیده‌اند، به دلایل مختلف اخراج شده‌اند.

۲- همیشه گزینه‌های دیگری داشته باشید

حداقل ۳ فرصت شغلی جایگزین برای خودتان داشته باشید، محض اطمینان اگر برای شغل فعلیتان اتفاقی افتاد یا خودتان خواستید آن را کنار بگذارید. اگر شما گزینه دیگری داشته باشید کارفرمایتان نمی‌تواند شما را تحت فشار قرار دهد و خودتان هم بر اساس فرصت‌ها تصمیم می‌گیرید، نه از روی ترس.

۳- ارزش واقعی خود برای شرکتتان را بدانید

تمام شرکت‌ها می‌خواهند با کمترین میزان پرداختی از شما بیشترین بهره‌برداری را بکنند. در مقابل شما تمایل دارید که دستمزد یا حقوقی عادلانه مطابق کاری که انجام می‌دهید بگیرید. سؤال ضروری‌ای که باید از خودتان بپرسید این است که بهای جایگزین کردن شما برای آن‌ها چه خواهد بود؟

۴- قبل از تصمیم‌گیری حساب کتاب کنید

قبل از گرفتن هرگونه تصمیم کاری، زوایای پنهان را خوب بسنجید، مثلا کار کردن در منزل می‌تواند هزینه رفت‌وآمد را به کلی حذف کند یا کار کردن دور از منزل و مداوم در مأموریت بودن، هزینه مراقبت از کودک را بالا می‌برد. پس قبل از هر تصمیم‌گیری برای کار، حسابی دودوتا چهارتا کنید.

۵- هیچ‌وقت از روی ترس تصمیم به کاری نگیرید

ترس یک احساس مفید برای تصمیم‎های کوتاه مدت، مثل “اون گربه رو ناز کنم یا نه” می‌باشد، اما در مقابل ترس کاملا بیهوده و بی‌خود است هنگامی که پای گرفتن تصمیمات بلند مدت مثل “کجا باید کار کنم؟ ” یا “چه شغلی باید انتخاب کنم؟ ” در میان باشد. گرفتن تصمیمات کاری از روی ترس باعث می‌شود آخر و عاقبت افراد شغل‌هایی باشد که از آن‌ها متنفرند و شانس اشتغال به شغلی که می‌توانند همه جوره از آن لذت ببرند را کاهش دهد.

۶- معیار واقعی سنجش موفقیت، شادی است

بعضی‌ها می‌گویند بهتر است بی‌پول و شاد بود تا پولدار و بدبخت، اما مطمئنا وقتی پول داشته باشید شاد بودن آسان‌تر است؛ اما این نکته وجود دارد که همیشه شادی بیش‌تر، با پول بیشتر به‌دست نمی‌آید. با در نظر داشتن این نکته، بیشتر افراد وقتی در خانه کار می‌کنند شادتر هستند. در کل آنچه که مهم است تنها شادی‌است!

منبع: دیجی رو

برچسب ها: آینده ، تصمیم گیری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار