شهید تفرشی شهید شاخص کشوری

شهید حاج اسماعیل رضایی شهید شاخص بسیج اصناف کشور ۱۴۰۲ شد.

شهید حاج اسماعیل رضایی از شهدای شاخص تفرش، شهید شاخص بسیج اصناف کشور ۱۴۰۲ شد.

شهید حاج اسماعیل رضایی متولد روستای بازرجان در شهرستان تفرش در استان مرکزی با مرکزیت دهستان بازرجان است و روستای مشهد بازرجان مجموعا ۴۱ شهید را در راه اسلام و انقلاب و دفاع از میهن اسلامی به کشور تقدیم نموده است.

سرهنگ فراهانی مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: شهید حاج اسماعیل رضایی از شهدای مکتب امام خمینی (ره) و حماسه ساز اولین شهدای انقلب اسلامی به عنوان شهید شاخص اصناف کشور در سال ۱۴۰۲ انتخاب شد.

سرهنگ فراهانی افزود: شهید حاج اسماعیل رضایی از جمله شهدایی است که در دهه ۳۰ همگام با جامعه روحانیت در میدان مبارزه با فرقه ضاله بهائیت به مبارزه پرداخت.

او اضافه کرد: این شهید در کارنامه خود سابقه اطاعت و ارادت به آیت‌الله سیدحسین بروجردی مرجع عظیم‌الشان شیعیان و آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی، رهبر نهضت ملی ایران و پیشینه همکاری با شهید نواب صفوی، روحانی مبارز و رهبر فدائیان اسلام را ثبت و ضبط کرده است.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: شهید حاج اسماعیل رضایی در اواخر دهه ۳۰ در حلقه نزدیکان مرجع مبارز عصر حضرت امام خمینی (ره)، قرار گرفت و در رکاب قائد بزرگ به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت و سرانجام در ۱۱ آبان ۱۳۴۲ به دلیل شرکت در قیام ۱۵ خرداد، تیرباران شد.

او با بیان اینکه شهید حاج اسماعیل رضایی در جریان قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ بسیار فعال بوده، گفت: به همین اتهام به همراه طیب حاج رضایی بازداشت، محاکمه و به دست ایادی رژیم منحوس پهلوی به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

سرهنگ رضایی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب درباره شهید رضایی می‌فرمایند: مرحوم طیب و مرحوم رضایی کسانی بودند که مبارزه کردند و در این مبارزات نقش داشتند که بعد‌ها رژیم شاه از این‌ها سخت‌ترین انتقام را گرفت و آن‌ها را به شهادت رساند.

مسئول بسیج اصناف سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: شهید حاج اسماعیل رضایی علاوه بر فعالیت‌های سیاسی و مبارزاتی، در کار‌های خیر و عام‌المنفعه از جمله مشارکت در ساخت صد‌ها خانه برای زنان بی‌سرپرست و یک کارخانه برق برای تأمین روشنایی خانه‌های مردم جنوب تهران و ساخت و تعمیر مساجد نقش زیادی داشت.

او ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های برجسته شهید حاج اسماعیل رضایی و پیگیری‌های بسیج اصناف سپاه روح الله این شهید والامقام به شهید شاخص بسیج اصناف و به عنوان یکی از شهدای شاخص سال ۱۴۰۲ معرفی شد.

سرهنگ فراهانی عنوان کرد: سعی داریم در طول سال ۱۴۰۲ با برنامه‌ها و فعالیت‌های متنوع این شهید را به مردم و نسل جوان هم در استان مرکزی و هم در سطح کشور معرفی کنیم تا جوانان بتوانند الگو‌های کامل را بهتر بشناسند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.