خدمت‌رسانی جهادگران قمی در ۸ استان کشور همزمان با نوروز ۱۴۰۲

مدیر مرکز حرکت‌های جهادی استان قم گفت: یکهزار جهادگر قمی همزمان با تعطیلات نوروزی در مناطق محروم ۸ استان کشور مشغول به خدمت رسانی در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و آموزشی، پزشکی و سلامت، اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی هستند.

علی اخلاص‌مند ظهر امروز در حاشیه بازدید از ستاد اطلاع رسانی تسهیلات نوروز و خدمات سفر استان با بیان اینکه اردو‌های جهادی نوروزی از یکم تا ۱۴ فروردین برگزار می‌شود،گفت: امسال به دلیل تقارن عید نوروز با ماه مبارک رمضان، گروه‌های جهادی استان در دو زمان پیش از ماه مبارک و ماه رمضان در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان و کشور فعالیت می‌کنند.

مدیر مرکز حرکت‌های جهادی استان قم گفت: از ۲۴ اسفندماه، قرارگاه عملیات جهادی شهدای جهادگر استان با مشارکت قرارگاه ملی طلاب جهادگر در منطقه قمرود و قنوات به مدت یک هفته مشغول خدمت‌رسانی همچون تعمیر و مرمت ۱۰ منزل خانواده محروم، غبارروبی و عطر افشانی بقاع متبرکه امامزادگان و مساجد، برپایی غرفه‌های فرهنگی و تربیتی و... هستند.

مدیر مرکز حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی قم عنوان کرد: گروه‌های جهادی در طول سال مشغول به فعالیت و محرومیت زدایی هستند، اما در ایام نوروز این فعالیت‌ها پررنگ‌تر و بیشتر می‌شود.

اخلاصمند در خصوص برگزاری اردو‌های جهادی خارج از استان قم در نوروز ۱۴۰۲، تشریح کرد: ساخت موکب استانی حضرت معصومه (س) توسط قرارگاه جهادی کریمه اهل بیت (علیهم‌السلام) در مهران، تعمیر و مرمت منازل خانواده‌های محروم و فعالیت‌های فرهنگی در راستای اردو‌های راهیان نور توسط گروه جهادی میقات الظهور در آبادان، انجام برنامه‌های عمرانی و فرهنگی به همت گروه جهادی محبین ائمه (ع) در بشاگرد استان هرمزگان، ساخت مسجد و حسینیه توسط جهادگران گروه جهادی محسنین در قلعه گنج به همت جهادگرلن انجام می‌شود.

او ادامه داد: تکمیل ساخت یک مسجد و شروع ساخت و ساز مدرسه با تلاش گروه جهادی آل طه در بخش چهار دادخدای کرمان و ارائه خدمات درمانی و دندانپزشکی با تلاش گروه جهادی سفیران سلامت و شهید شیخ شعاعی در مسجد سلیمان و اندیکا استان خوزستان از جمله فعالیت‌های جهادگران قمی در سراسر کشور است.

اخلاصمند مطرح کرد: همچنین گروه‌های جهادی تبلیغی خواهر و برادر با حضور در مناطق محروم ۸ استان کشور، همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی با موضوع علوم دینی و معارف اسلامی، احکام شرعی، جهاد تبیین، انقلاب اسلامی، حجاب و عفاف و اعتقادات برپا خواهند کرد.

او اضافه کرد: طلاب خواهر جهادی سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم نیز به مدت یک هفته تا دوم فروردین ماه، در مناطق مختلف استان به ارائه خدمات فرهنگی، تبلیغی و تربیتی می‌پردازند.

مدیر مرکز حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان قم ادامه داد: تعمیر لوازم خانگی خانواده‌های کم بضاعت، از دهم تا هفدهم اسفندماه توسط گروه‌های جهادی بسیج اصناف قم نیز از دیگر برنامه‌های جهادگران قمی در ایام نوروز امسال است.

اخلاصمند بیان کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا پایان تعطیلات نوروزی، گروه‌های جهادی محلات استان در کنار برگزاری برنامه‌های فرهنگی، بسته‌های معیشتی و اطعام و افطار ساده برای نیازمندان تدارک خواهند دید.

همچنین مهدی کلانتر زاده در حاشیه بازدید از ستاد اطلاع رسانی تسهیلات نوروز و خدمات سفر استان ضمن تبریک فرارسیدن نوروز باستانی، با اشاره به اقدامات فضاسازی برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در سطح شهر قم از راه‌اندازی پویش قرآنی "ستاره‌های زمین " خبر داد و افزود: راه‌اندازی کمپین عید و رمضان و اطلاع‌رسانی برنامه‌های تعدادی از هیأت مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان نیز در سطح شهر اکران شده است.

کلانترزاده با اشاره به همکاری با دستگاه‌ها و نهاد‌های استانی تصریح کرد: با سازمان‌ها و نهاد‌هایی ازجمله استانداری، فرمانداری، میراث فرهنگی، علوم پزشکی، کمیته امداد، اداره کل استاندارد، جامعه الزهرا و... نیز همزمان با این ایام همکاری شده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار