خدمت رسانی به ۲۷ هزار مسافر در آذربایجان شرقی توسط هلال احمر

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی از بهره مندی بیش از ۲۷ هزار مسافر از خدمات بشردوستانه ۶۱ پست نوروزی جوانان هلال احمر در سراسر استان خبر داد.

رامین سلیمانی گفت: از آغاز طرح نوروزی در ۲۵ اسفند تا روز پایانی اسفند ماه و آستانه سال نو؛ ۲۷ هزار مسافر به پست‌های نوروزی جوانان هلال احمر در سراسر استان آذربایجان‌شرقی مراجعه و از خدمات بشردوستانه این جمعیت بهره‌مند شدند.

او افزود: ۹۵۰۷ نفر از مسافران از خدمات ایمنی و سلامت پست‌های ثابت و ۳۰۸۷ نفر نیز از خدمات و مهارت‌های امدادی و بشردوستانه اکیپ‌های سحاب بهره‌مند شده اند.

او با تاکید بر نقش رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در کاهش تصادفات افزود: ۶۰۴۰ نفر از مردم با مراجعه به پست‌های نوروزی جوانان هلال احمر و امضای میثاق نامه؛ به پویش ملی بهرفت (بهبود رفتار‌های ترافیکی) پیوسته اند.

سلیمانی ادامه داد: ۳۱۴۷ کودک نیز از امکانات و فضای دوستدار کودک اکیپ‌های نوروزی هلال احمر استفاده کرده و به بازی‌های بومی محلی، ایستگاه نقاشی، آشنایی با جمعیت هلال احمر و کانون غنچه‌های هلال احمر پرداخته اند.

او با بیان اینکه مهیا کردن مقدمات فریضه نماز مورد توجه جمعیت هلال احمر بوده است گفت: درمکان‌هایی که مسجد و نماز خانه در دسترس نبود خیمه‌های نماز جمعیت مستقر شده اند که ۸۵۱ نفر از خیمه‌های نماز این پست‌ها بهره‌مند شده اند.

او  با اشاره به تشکیل کمیته محیط زیست در جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به حضور گسترده مردم در فضای سبز و جنگل‌ها و مراتع، جمعیت هلال احمر تاکنون اقدام به توزیع ۲۲۴۳ اقلام زیست محیطی کرده است.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌شرقی افزود: ۱۸ اکیپ سحاب (پست سیار) در شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی در حال فعالیت و خدمت رسانی امدادی به مسافران نوروزی است و ۴۳ فضای دوستدار کودک فعال در استان وجود دارد که با مشارکت ۳۷۶ جوان هلال احمر در حال ارائه خدمات هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Netherlands
دکتر انتوان
۱۳:۳۷ ۰۴ فروردين ۱۴۰۲
درودها
کم تبلیغ کنید
همش شعار و طبل تو خالی
بروشور و آدرس دادن شد خدمت رسانی
شما راهنمایی کردن را با خدمت رسانی اشتباهی گرفتید.
دستتان درد نکنه که حداقل کمکی میکنید....