دستگاه‌های امدادی قم آماده خدمت رسانی به زائران نوروزی هستند

مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌انجام شده تمامی دستگاه‌های امدادی استان در این روز‌ها برای خدمت به زائران نوروزی در هنگام وقوع حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل قرار دارند.

محسن اوروجی بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص بارش‌های بهاری در آسمان استان که در مواردی به صورت رگباری و شدید است و احتمال وقوع روان‌آب و سیلاب را ایجاد می‌کند، از مسافران و زائران درخواست می‌کنیم از توقف و عبور از بستر رودخانه‌های فصلی خودداری کنند و در این مورد احتیاط لازم را به عمل آورند.

مدیرکل مدیریت بحران قم با اشاره به این که بر اساس آخرین گزارش‌ها، تمامی جاده‌های استان قم باز و تردد در آن‌ها جریان دارد، افزود: البته از آن‌جا که در اثر بارندگی، جاده‌های استان لغزنده‌است، از رانندگان می‌خواهیم با سرعت مطمئه حرکت و از هرگونه شتاب پرهیز کنند.

او ادامه داد: تمامی دستگاه‌های امدادی استان در بخش‌های مختلف برای خدمت رسانی به زائران و مسافران نوروزی در برابر حوادث احتمالی، در آماه باش کامل به‌سر می‌برند و در این زمینه همه پیش‌بینی‌های لازم از جمله امکان اسکان موقت در مکان‌های مناسب برای آرامش خاطر مردم انجام شده‌است.

اوروجی همچنین گفت: روز گذشته در اثر وزش باد شدید در بخش خلجستان استان شاهد قطعی برق بودیم که با تلاش شرکت توزیع برق در کمترین زمان ممکن این مشکل رفع و برق مشترکین وصل شد.

مدیرکل مدیریت بحران قم در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک روز‌های جهانی آب و هواشناسی مصادف با دوم و سوم فروردین‌ماه، تاکید کرد: از همه فعالان حوزه مدیریت منابع آبی و همچنین کارشناسان هواشناسی استان قم تشکر می‌کنم و امیدوارم همواره در استان شاهد بارش‌های مطلوب و پایداری منابع آبی باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.