۶۵۰ تیم گشتی پلیس امنیت نوروزی آذربایجان شرقی را برقرار می‌کنند

فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی از تامین امنیت محلات و مناطق مختلف استان با بکارگیری ۶۵۰ تیم گشتی خودرویی و موتوری پلیس در ایام نوروز خبرداد.

سردار حسین عبدی گفت: تیم‌های گشت پلیس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد بیشتر شده و امنیت کوی و برزن شهر‌های استان با استفاده از تیم‌های گشتی و نیرو‌های کمکی تامین می‌شود.

او همچنین با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی میزان سرقت در ایام نوروز، افزود: بیشتر سرقت‌های انجام شده مربوط به خودرو، قطعات و لوزام داخل خودرو بوده که خوشبختانه اغلب آن‌ها کشف شده و در آمار کشف سرقت نیز رشد ۳۷ درصدی را شاهد هستیم.

او  از شهروندان درخواست کرد نسبت به حفاظت و مراقبت از اموال با ارزش خود دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را جهت پیگیری از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

او  همچنین به برنامه جمع آوری معتادان متجاهر (تابلو) در ایام نوروز نیز اشاره کرد و گفت: پلیس با تمام توان و آمادگی نسبت به اجرایی کردن این طرح اقدام کرده است و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده معتاد متجاهر، مراتب را جهت جمع آوری به پلیس اطلاع دهند.

عبدی همچنین از ممنوعیت اسباب کشی در طول تعطیلات نوروزی خبرداد و افزود: هرگونه اسباب کشی بدون گرفتن مجوز از پلیس ممنوع است و شهروندانی که قصد اسباب کشی در این ایام را دارند برای گرفتن مجوز باید به نزدیک‌ترین کلانتری محل سکونت خود مراجعه کنند.

او اضافه کرد: امنیت، مولفه‌ای جمعی و عمومی است و برای دستیابی به آن، همه شهروندان باید در همکاری و تعامل با دستگاه‌های امنیتی و به ویژه پلیس اهتمام جدی داشته باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.