سید حسن نصرالله:

پایداری مقاومت و ایران موجب خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد/ اسرائیل گرفتار در بحران است

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسمی به مناسبت بزرگداشت یکی از فرماندهان مؤسس حزب الله سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان عصر امروز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت "حاج حسین الشامی" یکی از فرماندهان مؤسس حزب الله که هفته گذشته پس از تحمل سال‌ها رنج بیماری درگذشت، در مجتمع امام مجتبی (علیه السلام) سخنرانی کرد.

سید حسن نصر الله در ابتدای سخنان خود گفت: این ضایعه را به خانواده حاج حسین شامی تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای خانواده آن مرحوم صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

دبیرکل حزب الله افزود: وقتی از مرحوم حاج حسین الشامی صحبت می‌کنم، از نسلی صحبت می‌کنم که این مسیر مقاومت و حزب الله را پایه‌گذاری کردند؛ او یکی از رهبران موسس بود. حاج حسین از کودکی مذهبی بود و فرزند خانواده ای بود که در راه خدا کار می کرد.

سید حسن نصرالله گفت: حاج حسین الشامی از اولین کسانی بود که به پیروی از رهبری امام خمینی (ره) پیوست و به انقلاب اسلامی ایمان داشت و با برادرانش همکاری کرد و تصمیم به تشکیل حزب الله گرفت.

او در ارتباط با مراودات مالی حزب الله گفت: در سال ۲۰۱۵، اکثر بانک‌های لبنانی به دستور آمریکا از همه افراد مرتبط با حزب‌الله خواستند تا سپرده‌های خود را از بانک‌ها خارج کنند. موسسه قرض الحسنه حزب الله بین لبنانی‌ها تبعیض قائل نمی‌شود، اما برخی از سیاستمداران با گشایش شعب در برخی مناطق مخالف هستند. حزب الله پولی در بانکها ندارد که پس انداز یا سرمایه‌گذاری کند. این تصمیمات آمریکا و رفتار بانکهای لبنان بود که باعث شد تا مردم لبنان سپرده‌های خود را خارج کنند و به بخش قرض الحسنه انتقال دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان درباره اوضاع اقتصادی این کشور نیز گفت: دولت باید برای مقابله با وخامت اوضاع اقتصادی و نرخ ارز تدابیری اتخاذ کند. افزایش نرخ دلار در لبنان منطقی نیست و جلوگیری از عملیات سوداگرانه بر عهده دولت است. فضای خاکستری بین رهبران لبنان بسیار سخت شده است، اما هیچ توجیهی برای عدم دعوت به میز گفتگو در مورد مسائل اقتصادی و معیشتی وجود ندارد. وقتی ما گفتیم که باید به سمت شرق و چین حرکت کنیم، برخی صحبت ما را به سخره گرفتند، اما امروز می بینیم که عربستان، امارات و تمام کشورهای خلیج فارس به سمت شرق گرایش پیدا کرده اند. همگی اتفاق نظر دارند که بهبود اوضاع معیشتی مردم فقط از طریق بهبود اوضاع اقتصادی ممکن است. چین برای کمک به این مسئله آماده است. از گروه‌های سیاسی می‌خواهم که بر سر میز مذاکره اقتصادی حاضر شوند تا وضعیت اقتصادی کشور را نجات دهند.

او افزود: هیچ توجیهی برای ترس از همکاری با چین وجود ندارد و این نیازمند تصمیم گیری و شجاعت سیاستمداران است. برخی اقتصادها در جهان اکنون در معرض فروپاشی است و بسیاری از کشورهای بزرگ ممکن است به سرعت به سمت فروپاشی بروند. حزب الله با همه ظرفیت ها و نهادهایش در کنار مردم است و این وظیفه ماست.کارها به کندی پیش می رود، اما تلاش ها در پرونده انتخاب رئیس جمهور برای لبنان ادامه دارد. تصمیم گیری در این خصوص در درجه اول داخلی است و عامل خارجی صرفا کمک کننده است نه اینکه تعیین کننده باشد.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: آنچه در مورد ضمیمه توافق عربستان و ایران در مورد لبنان، یمن و غیره منتشر می شود صحت ندارد. حادثه‌ای که هفته گذشته در مرز با فلسطین اشغالی رخ داد، رژیم اشغالگر را سردرگم کرد؛ سکوت حزب الله در قبال این حادثه بخشی از مدیریت آن در نبرد با «اسرائیل» است. اجازه دهید اسرائیلی ها بررسی کنند که چه اتفاقی افتاده و وقتی به نتیجه رسیدند، تصمیم مورد نیاز گرفته خواهد شد. حزب الله تمایل ندارد در مورد هر چیزی اظهار نظر کند.

او با اشاره به بحران داخلی در اراضی اشغالی گفت: امروز اسرائیل گرفتار بحران است و این رژیم هرگز تاکنون تا این حد ناامیدی، سرخوردگی و ضعف را تجربه نکرده است. کابینه کنونی اسرائیل، کابینه مفسدین، افراطی‌ها و دیوانه هاست. احمق‌ها در اسرائیل ماهیت واقعی این رژیم را که دیگران سعی در پنهان کردن آن دارند، برملا می‌کنند. موضوع مرز‌های دریایی ثابت کرد که دشمن از جنگ با لبنان هراس دارد و آنچه ما را بدان تهدید می‌کند عامل نابودی خود آن خواهد بود. هرگونه حمله اسرائیل به لبنان علیه هر منطقه و شخصیت لبنانی یا غیرلبنانی منجر به پاسخ مقاومت خواهد شد. در نتیجه تحولات منطقه و شکست تجاوزات به یمن، امید زیادی به راه حل وجود دارد. آنچه در مورد توافق مبادله اسرا در یمن شنیدیم دل هر انسان شریفی را شاد می‌کند.

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان گفت: در بیستمین سالگرد اشغال عراق تاکید می‌کنیم که مقاومت واقعی و صادقانه عراق، آمریکایی ها را که برای بقای صد ساله به عراق آمده بودند، مجبور به ترک این کشور کرد. اگر تلاش های مستمر مقاومت برای فرسایش نیروهای آمریکایی و پایداری ایران نبود، خروج این نیروها از عراق رخ نمی داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۴۳ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
کدام خروج از عراق ؟
Iran (Islamic Republic of)
پیمان اشراقی
۲۰:۱۱ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام ،

الآن دیگر آمریکا فرماندهی عراق را بر عهده ندارد
و مردم عراق خود انتخابات برگزار می کنند .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۱۵ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام بر سید کبیر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۲ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
افرادی که رای منفی دادند مشکل اساسی دارند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۴۶ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
تا حالا چه گره ای از مشکلات ملت ایران باز کرده همش میزنن توی سرشون ملت ایران باید حقوق اینا رو بده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۴۹ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
سلام بر سید عزیز
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۷ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
درود بر شیر مرد عرب
Iran (Islamic Republic of)
فلفل
۲۲:۴۰ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
درود بر سید حسن نصرالله. خار چشم دشمن صهیونیستی.
Iran (Islamic Republic of)
بالاترین جهاد تبیین
۲۳:۲۳ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
امروز بالاترین جهاد تبیین معرفی شناخت امام ره و رهبری به مردم و جوانان هست؟ ما چقدر از امامین انقلاب می‌دانیم چقدر با عظمت اینها آشنا هستیم و اینها برای ایران و امت اسلام در مقابل شیاطین عالم چه کردند در جنگ کفر و حق چطور دست برتر نصیب ایران و مسلمانان شد؟ چقدر ما روحیه و سلوک امامین آشنا هستیم خصوصا رهبری که ذره ای از این حالات را بازگو نکردند از خودشان نگفتند و ما هیچ نمی‌دانیم هیچ
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۴ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
درودبر این فرزند رسول الله که نعمت بزرگیست برای مسلمانان
Iran (Islamic Republic of)
زمان ب
۲۳:۴۷ ۰۲ فروردين ۱۴۰۲
مسلمان واقعی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۱۶ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
خدایا ظهور حضرت مهدی را هر چه سریعتر تعجیل بفرما که دیگر زنده ماندن در این دنیای پوچ و بی معنا هیچ ارزشی نداره . خدایا زنده ماندن در این دنیا بدون وجود حضرت مهدی زجراور و خسته کننده و بی ارزشه. وقتی حضرت مهدی نباشه نفس کشیدن خوردن خابیدن و همه کارها بیهوده و بی ارزشه و خسته کننده و زجرا وره.
Iran (Islamic Republic of)
علی
۰۶:۲۳ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
سلام بر سید محور مقاومت
الهی که بر اسرائیل مسلط شوی و پیروزی را از آن مسلمانان کنی
Iran (Islamic Republic of)
یوسف موسوی
۰۷:۴۶ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
سلام سید بزرگوار،آقاسید روزی می رسد که آمریکایی جناینکار و شیطان بزرگ در روی زمین وجود نداشته باشد ان شاالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۲۶ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
تا آدم ها با این تفکر عمیق هستند ؛ مردم آرامش ندارند و به فرهنگ درست دست پیدا نمی کنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۳۰ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
عذابی که ملت ایران و لبنان بخاطر سیاستهای غلت و فساد در کشورشان رامیکشند امریکا هر روز قوی تر میشوند سیاست در فهمیدن است نه مقاومت در نفهمیدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۷ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
مزنی. رو منفی ها یه باره ده برابر میشه،منعکس نکنی مدیونی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۱۷ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
عزیز خودبخود نه مثبت نه منفی ده برابر نمیشه !!
گاهی میبینی مثبت و منفی هردو صفر هستند ولی مثبت و منفی کاربران زدن ولی نمایش داده نمیشه که رو نظر مخاطب تاثیر نگذاره ولی وقتی مثبت یا منفی زدی کل منفی یا مثبتها تا اون لحظه قابل رویت میشه حالا یا مثبت بزنی مثبتها یا منفی بزنی منفی ها قابل نمایش میشن کلشون تا اون لحظه که زدی !!!!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۲۶ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
ای سید بزرگ ای مرد روز سخت خداوند یاریت کند درتمام سختیها چه تهمت ها که بر تو نزدند که تورا ازچشم عالم اسلام بیاندازند ولی خداوند درجه ومقامت را بالا برد ودشمنانت را حقیر وپست کرد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۵ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
چقدر مهم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۵۴ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
تا حالا عقل ثابت کرده جنس چینی بنجل بدرد نخور یک بار مصرف هست اما ی جنس اسرائیلی آمریکایی آلمانی انگلیسی یک عمر برامون کار کرده این را از زمان شاه تا الان ثابت شده حالا ما ملت ها برویم باچین رابطه اقتصادی داشته باشیم مثل آنها دغل باز باشیم تو ساخت اشیاء اجناس مان ؟ که سید بزرگوار در مورد کشور چین خیلی خوش بین هستند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۸ ۰۳ فروردين ۱۴۰۲
درود بر سید بزرگوار
دشمنانت دق میکنند از دیدن و سخنان تو
کسی کہ پایند و یاور انقلاب و امام و رھبری ھست ھمیشہ مورد غضب دشمنان بودہ و ھست
با توھمت زدن بہ شما کہ پول ما رو میدن بہ اینا یا فلان کار میکنن بار گناھانشون رو بیشتر میکنن و چہ چیزی بھتر از این کہ دشمنانت زمینگیرتر میشوند و ذلیلتر
و شما سربلندتر
سیدی کہ مردم اسرائیل و دشمنان علنن میگویند بہ صداقت و راستگو بودنش ایمان داریم و میدونیم وقتی حرفی رو بزنہ عمل میکنہ
بہ این انسانھا میگن مرد شجاع و باغیرت کہ خداوند خیلی دوستشون دارہ
دشمنانش بمیرند و دق کنند از حسادت :- ))
آخرین اخبار