رشد تولید مسکن در پایتخت به مهار تورم در این حوزه می‌انجامد

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران گفت: در شهرداری تهران موضوع تسهیلگری و رویکرد حمایتی برای تولید مسکن و گره گشایی از این حوزه را مجدانه‌تر از گذشته پیگیری خواهیم کرد.

حمیدرضا صارمی با اشاره به شعار سال جدید "مهار تورم و رشد تولید" گفت: مسئله مسکن همواره یکی از دغدغه‌های مردم کشور به‌ویژه شهروندان تهرانی بوده، اما طی سال‌های اخیر به ویژه اواخر دهه ۹۰، تورم بی سابقه در این حوزه موجب شد تا خانه دار شدن در پایتخت تبدیل به آرزو شود، تا جایی که نرخ فقر مسکن شهر تهران به حدود ۸۰ درصد و شاخص زمانی دسترسی به مسکن حدود ۷۰ سال رسیده است.

وی ادامه داد: شهرداری تهران در دوره ششم، با توجه به سیاست‌های شهردار تهران، قرارگاه جهادی مسکن را ایجاد کرد تا با تسهیلگری و انجام اقدامات مناسب، حوزه ساخت و ساز را که سال‌ها قفل شده بود، رونق ببخشد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه صنعت ساختمان، موتور محرک اقتصاد کشور است، اظهارکرد: ساخت مسکن، پیشران تولید است و از آنجایی‌که مسکن بیشترین سهم تورم کشور را دارد، قطعا رونق ساخت و ساز و عرضه متناسب با تقاضا می‌تواند به مهار تورم در این حوزه کمک کند.

صارمی اضافه کرد: از طرفی حوزه ساخت و ساز با صنایع متعددی ارتباط مستقیم دارد بنابراین ساخت حتی یک واحد مسکونی، علاوه بر کمکی که به حوزه تولید می‌کند، برای اقشار و در اصناف زیادی اشتغالزایی خواهد کرد.

 وی تاکید کرد: اکنون خدا را شاکریم که تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که طی ۱۸ ماه گذشته در حوزه ساخت و ساز صورت گرفت، نتایج خوبی را به دنبال داشته و چرخ صنعت ساختمان شروع به گردش کرده است. اکنون نیز که مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۲ را "سال مهار تورم و رشد تولید" نامگذاری کرده اند، ما در شهرداری تهران، موضوع تسهیلگری و رویکرد حمایتی برای تولید مسکن و گره گشایی از این حوزه برای رونق بیشتر را مجدانه‌تر از گذشته پیگیری خواهیم کرد تا با رشد تولید مسکن و پاسخگویی به نیاز شهروندان، تورم را در این حوزه مهار کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار