۹۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: شرکتها و هلدینگ‌های خارجی از جمله افغانستان، ۹۰ میلیون دلار طی سال جاری در این منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری کردند.

محمد رضا برهمند رئیس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به ۹۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این منطقه اقتصادی گفت: پیش از این یک هلدینگ چینی فعال در حوزه حمل ونقل با سرمایه گذاری ۵۲ میلیون دلاری، شرکتی با نام "پارک لجستیک بین المللی سرخس" را با مشارکت طرف ایرانی در منطقه ویژه تاسیس نمود.

وی بیان کرد: در ادامه نیز روسها با سرمایه گذاری ۱۸ میلیون دلاری در حال ساخت یک پایانه حمل و نقلی برای حمل بارهای فله نظیر زغال سنگ و کود شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس هستند.

رییس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار داشت: همچنین تجار افغانستانی پنج میلیون دلار در یک بارانداز (سایت) ترانزیت سوخت و یک شرکت شرکت ترکیه ای نیز با سرمایه گذاری سه میلیون دلاری در حال یک کارخانه فرآوری گوگرد در این منطقه ویژه اقتصادی می باشند.

برهمند اضافه کرد: به تازگی نیز یک شرکت فعال در حوزه حمل ونقل کالا از منطقه "جبل علی" امارات متحده عربی، اقدام به سرمایه گذاری۱۲ میلیون دلاری در حوزه تاسیسات بارگیری، تخلیه و ترانشیپمنت کالا در منطقه ویژه اقتصادی سرخس کرده است.

وی گفت: در حال حاضر نیمی از تجهیزات این مجموعه حمل و نقل منطقه ویژه اقتصادی منتقل شده و بقیه نیز در قالب یک محموله ترافیکی بزرگ در انتظار فراهم شدن زمینه مساعد برای انتقال جاده ای به سرخس است.

منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حمایت آستان قدس رضوی در نزدیکی نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و ۱۸۵ کیلومتری شمال شرق مشهد فعالیت دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار