فعالیت های شبانه برج میلاد برای میزبانی از مسافران نوروزی پایتخت

برنامه‌های تفریحی برج میلاد در پی تلاقی تعطیلات نوروزی و ماه رمضان، شب‌ها برگزار می‌شود.

مدیرعامل برج میلاد با تشریح ویژه برنامه‌های نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان در این مجموعه فرهنگی گفت: امسال با توجه به تلاقی نوروز و ماه مبارک رمضان ویژه برنامه‌های شبانه ویژه‌ای برای این ایام در نظر گرفته شده است که شهروندان و بازدیدکنندگان می‌توانند همزمان با تعطیلات نوروز از حال و هوای معنوی و مذهبی ماه مبارک رمضان نیز بهره ببرند.

عباس حیدری با بیان این مطلب افزود: جشنواره نوروز و رمضان برج میلاد از ابتدای سال جدید در مجموعه گردشگری و تفریحی برج میلاد با برنامه‌های شاد و نوروزگار آغاز شده است و تا پایان ماه مبارک رمضان این مجموعه میزبان گردشگران تا پاسی از شب خواهد بود.

وی در تشریح برنامه‌های نوروزی برج میلاد گفت: فضاسازی‌های محوطه برج میلاد متناسب با ایام نوروز و ماه مبارک رمضان انجام شده همچنین پنج سفره هفت سین در برج میلاد در بخش‌های مختلف چیده شده است که مردم می‌توانند در کنار این سفره‌ها عکس یادگاری بگیرند.

مدیرعامل برج میلاد همچنین از برگزاری ویژه برنامه‌های گسترده همزمان با روز جمهوری اسلامی در ۱۲ فروردین ماه خبر داد و گفت: نمایشگاه آداب و رسوم ایرانی و نمایش صنایع دستی و سوغات شهر‌های ایران تا پایان ماه مبارک رمضان در آبراه شرقی و غربی محوطه برج میلاد برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان علاوه بر آشنایی با آداب و رسوم شهر‌های مختلف ایران، می‌توانند از این غرفه سوغات و صنایع دستی هر شهری را تهیه کنند.

به گفته مدیرعامل برج میلاد این جشنواره به روال سال‌های گذشته محفلی خانوادگی است که برای همه گروه‌های سنی برنامه‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است که از جمله آن می‌توان به راه اندازی غرفه بازی و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

حیدری با بیان اینکه جشنواره موسیقی اقوام با هدف حمایت از این سبک از موسیقی و همگرایی اقوام ایرانی در طول جشنواره برگزار خواهد شد، تصریح کرد: توجه به هنرمندان عرصه‌های مختلف از جمله موسیقی فولکلور نیز در دستور کار ما قرار دارد، به همین دلیل بخشی از جشنواره به اجرای گروه‌های موسیقی اقوام مانند قشقایی، لر، بختیاری، کرد، بوشهری، آذری، گیلکی، خراسانی، شیرازی، مازندرانی، ترکمن و ... اختصاص پیدا کرده است که در ساعت‌های مشخصی اجرا‌های محیطی در محوطه برج میلاد خواهند داشت.

مدیرعامل برج میلاد همچنین به فستیوال عروسک‌های تن پوش و عروسک‌های غول پیکر اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه اتوبوس‌های قدیمی تهران از دیگر بخش‌های جذاب این جشنواره است که بسیار مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به ایام سالگرد وفات حضرت خدیجه (س) در ایام نوروز گفت: همزمان با ایام شهادت بانوی بزرگ اسلام، شب شعری با حضور شعرا و مداحان اهل بیت همچنین کارگاه خوشنویسی با عنوان اسمای حضرت خدیجه (س) شامگاه ۱۱ فروردین ماه در سکوی دید باز برج میلاد برگزار خواهد شد.

حیدری همچنین اظهار کرد: برنامه‌هایی برای جلوگیری از منسوخ شدن بازی‌های نوستالژیک و قدیمی پدران و مادران طراحی شده است که فرزندان به همراه والدینشان این بازی‌ها را انجام می‌دهند و خانواده‌ها می‌توانند ایام خوشی را در کنار فرزندانشان در طول ایام نوروز به ثبت برسانند.

به گفته حیدری جشنواره رمضانی برج میلاد از ۴ فروردین ماه با اندکی تغییرات در اجرای برنامه‌های معنوی و مذهبی متناسب با این ماه تا عید فطر ادامه خواهد داشت و بازدید کنندگان می‌توانند در این ایام از ساعت ۱۸ تا ۲۴ از برنامه‌های تدارک دیده شده در محوطه برج میلاد استفاده کنند.

حیدری با بیان اینکه جشنواره رمضانی برج میلاد تا ساعت ۲ بامداد میزبان علاقه‌مندان است، تصریح کرد: برپایی جنگ‌های نوروزی کودک در گذرگاه برج میلاد، برپایی چایخانه و میز‌های خدمات رضوی در محوطه برج میلاد همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان، اجرای ویژه برنامه ورزش‌های باستانی و پهلوانی، برپایی ایستگاه رادیویی عیدانه برج میلاد، ویژه برنامه مشاوره خانواده از دیگر برنامه‌های جشنواره رمضانی برج میلاد است همچنین سوله بازی‌ها با برگزاری بازی‌های هیجانی، بازی‌های ورزشی و بازی‌های الکترونیکیبا مشارکت سازمان ورزش شهرداری تهران در قالب جشنواره آرمان در ایام نوروز به صورت رایگان میزبان مهمانان برج میلاد تهران خواهد بود.

مدیرعامل برج میلاد اجرای جنگ‌های شبانه با حضور عموم مردم را از دیگر بخش‌های جشنواره نوروزی ۱۴۰۲ برج میلاد اعلام کرد وگفت: برج میلاد به عنوان یکی از مجموعه‌های گردشگری و تفریحی پایتخت در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان میزبان گردشگران و مسافران نوروزی تا بامداد است و این مجموعه صرفاً در روز ۱۳ فروردین ماه که مصادف با روز طبیعت است همچنین در ایام شب‌های قدر تعطیل خواهد بود.

استقرار اتوبوس‌های تاریخ پایتخت در برج میلاد

موزه نوروزی و غرفه فرهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در محوطه برج میلاد فعالیت خود را آغاز کرد.

با استقرار اتوبوس‌های قدیمی و تاریخی پایتخت از اولین روز سال جدید، موزه شرکت واحد در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در محوطه شرقی برج میلاد میزبان شهروندان و مسافران نوروزی است.

در کنار این موزه، غرفه فرهنگی شرکت واحد اتوبوسرانی نیز با ارائه برنامه‌های متنوع فرهنگی در خدمت شهروندان خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار