امیرعبداللهیان از میزبانی اتریش در جریان گفتگو برای لغو تحریم‌ها تشکر کرد

وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش از میزبانی وین در جریان گفتگو برای لغو تحریم‌ها تشکر کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با الکساندر شالنبرگ وزیر امور خارجه اتریش به صورت تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این گفت وگوی صریح و شفاف از تبریک سال نوی همتای اتریشی خود تشکر کرد. وی در ادامه با اشاره به اهمیت دیپلماسی و گفتگو، از هرگونه ابتکار سازنده اتریش در مسیر درک درست تحولات استقبال کرد.

امیرعبداللهیان از میزبانی اتریش در جریان گفتگو برای لغو تحریم‌ها تشکر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان درخصوص مناسبات جمهوری اسلامی ایران و اتریش با یادآوری زمینه‌های همکاری از جمله در حوزه‌های پزشکی و دارویی، خواستار توسعه هر چه بیشتر این همکاری‌ها شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیرامون تحولات اوکراین ضمن ابراز امیدواری به تسریع در فرایند پایان جنگ خاطرنشان ساخت همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح فرمودند جمهوری اسلامی ایران حضور در جنگ اوکراین را قاطعانه رد می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود بار‌ها از مقامات اوکراین خواسته‌ایم که مستندات متقن خود را برای ادعای مطرح مبنی بر ادعای وجود پهپاد ایران در جنگ ارائه کنند.

وزیر امور خارجه اتریش نیز در این گفتگو فرارسیدن عید نوروز را به مردم و دولت ایران تبریک گفت.

وی ضمن استقبال از توافق جمهوری اسلامی ایران و عربستان، آن را گامی برای کاهش تنش در منطقه دانست.

الکساندر شالنبرگ همچنین با اظهار تاسف از شرایط ایجاد شده در روابط جمهوری اسلامی ایران و اروپا، ابراز امیدواری کرد با رفع موانع، پویایی و تحرک مثبتی در روابط ایران و اروپا ایجاد شود.

در این گفت وگوی تلفنی موضوعات کنسولی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار