جدیدترین آمارها از جابه‌جایی مسافران نوروزی در کشور

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: نزدیک به ۶۶۰ هزار نفر با راه‌آهن، ۹۷۲ هزار مسافر به صورت هوایی و یک میلیون مسافر در دریا جابه‌جا شدند.

شهریار افندی‌زاده معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی گفت:  از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا دوم فروردین ۱۴۰۲، ۲.۶۴۱.۸۴۹ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته‌اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۱.۵ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۹ درصد و سواری کرایه ۱۵.۶ درصد بوده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بقیه شقوق حمل و نقل نیز جابه جایی مسافر در حال انجام است و در روزهای ذکر شده ۶۵۷.۸۶۰ مسافر با حمل و نقل ریلی و ۹۷۲.۱۶۵ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی و تعداد ۱.۰۸۲.۲۱۴ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جابه جایی کرده‌اند.

وی گفت: با توجه به ادامه بارش‌ها در سطح کشور و نیز مواج بودن دریاهای شمال و جنوب کشور انتظار می‌رود کلیه رانندگان وسایل نقلیه و نیز راهبرهای شناورهای دریایی تمهیدات ایمنی لازم را در نظر بگیرند.

افندی‌زاده بیان کرد: متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی با ۲.۱۵۸.۳۶۵ وسیله نقلیه، رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد که یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی در پایان افزود: استان‌های اردبیل با ۳۷ درصد، خوزستان با ۳۲ درصد، آذربایجان غربی و گلستان با ۲۵ درصد و ایلام با ۲۳ درصد بیشتر افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته‌اند و مسافرین نوروزی بیشتری را نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده‌اند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار