فرهنگ و هنر چابهاری بر تارک بانوان گردشگر

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار از اهدای روسری و شال‌هایی مزین به هنر سوزن‌دوزی صنعتگران چابهاری به میهمانان نوروزی این منطقه آزاد خبر داد.

محمدسعید موسایی باغستانی دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار با اشاره به هنرهای بومی چابهار، از صنعت سوزن‌دوزی به عنوان یک هنر شاخص یاد کرد و اظهارداشت: سوزن دوزی علاوه‌بر جلوه هنری، ریشه در پوشش و حجاب زنان این خطه دارد.

وی اهدای روسری و شال‌هایی مزین به هنر سوزن‌دوزی بانوان چابهاری را نمادی از فرهنگ زنان ین منطقه دانست و افزود: این اقدام نمادین در مراسم استقبال از گردشگران نوروزی صرف نظر از ارزش مادی، بخشی از میهمان نوازی مردم چابهار است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر چابهار گفت: منطقه آزاد چابهار با داشتن سواحلی بی‌مانند در جوار دریای عمان و ظرفیت‌های گوناگون تاریخی و طبیعی یکی از مناطق بکر و زیبای ایران برای سفر است.

امدادرسانی به هفت خودرو گردشگران در چابهار

مدیرخدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار از امدادرسانی به هفت خودروی حامل گردشگران نوروزی از سوی گروه امداد و نجات آتش نشانی این سازمان خبر داد.

اقبال صادقی با اشاره به اقدامات امداد و نجات شبانه روزی این گروه گفت: به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی چند دستگاه خودروی آتش نشانی در میادین اصلی شهر مستقر شده است.

وی ادامه داد: گروه امداد و نجات آتش نشانی سازمان منطقه آزاد چابهار با نیروهای آموزش دیده و تجهیزات کامل در این مدت توانسته‌اند چهار خودرو که اطراف آب‌شیرین کن کنارک- چابهار در ماسه گیر کرده بودند را امدادرسانی کنند.

مدیر خدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار ناآشنا بودن گردشگران با بافت خاک و جغرافیای منطقه را یکی از عمده‌ترین دلایل بروز این مشکلات دانست و افزود: در این مدت به سه خودروی دیگر که در باتلاق اطراف کشتی سازی به دام افتاده بودند نیز، امدادرسانی شده است.

وی از گردشگران و میهمانان نوروزی خواست با توجه به علایم هشدار و راهنما، مسیر خود را شناسایی کنند تا سفر بی‌خطری داشته و خاطرات شادی از چابهار به یادگار ببرند.اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار