یک هزار و ۷۵۶ چاه غیرمجاز در آذربایجان شرقی پُر شد

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: در راستای تعادل بخشی به آب‌های زیرزمینی تا کنون یک هزارو ۷۵۶ حلقه چاه غیرمجاز در استان پُر شده است.

یوسف غفارزاده  به اقدامات این شرکت در راستای تعادل بخشی به آب‌های زیرزمینی در دولت سیزدهم اشاره و اظهار کرد: شناسایی چاه‌های غیرمجاز در حال حفاری و پرکردن این چاه ها، نصب کنتور هوشمند، تخریب استخر‌های زهکش حاشیه رودخانه ها، توقیف پمپ و شناسایی تصرفات حریم رودخانه‌ها از جمله این اقدامات بود.

او  افزود: ۴۲ اکیپ گشتی و بازرسی در استان به صورت ۲۴ ساعته مشغول گشت زنی و بازرسی از چاه‌های پروانه دار و همچنین شناسایی و گزارش چاه‌های غیر مجاز هستند.

او  گفت: تاکنون ۶۸۸ حلقه چاه غیرمجاز در حال حفاری گزارش شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از ادامه حفر انجام شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین از حفاری ۴۷۵ حلقه چاه غیرمجاز جلوگیری شده و دستگاه حفاری نیز توقیف شده است.

غفارزاده افزود: با اقدامات صورت گرفته، از برداشت غیرمجاز ۴۸.۸ میلیون مترمکعب آب زیرزمینی جلوگیری شد.

او  همچنین به کنترل و بازرسی چاه‌های مجاز نیز اشاره کرد و گفت: با نصب ۱۰۰۶ دستگاه کنتور هوشمند، اضافه برداشت آب در ۹۵۳ حلقه چاه جلوگیری و تعدادی چاه نیز پلمب شد.

او  به اقدامات انجام شده در حاشیه رودخانه‌ها نیز اشاره کرد و افزود: در این راستا، ۷۷ دستگاه پمپ ثابت و سیار در حاشیه رودخانه‌های استان توقیف و پنج هزار و ۵۴۸ مورد تصرفات حریم رودخانه‌ها رفع و ۱۴۹ استخر زهکش حاشیه رودخانه‌ها قلع و قمع شد.

کسری آب‌های زیرزمینی آذربایجان شرقی در حال حاضر ۸۵ میلیون متر مکعب است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار