قم فردا بارانی می‌شود

مدیرکل هواشناسی قم گفت: هوای استان قم از فردا به خصوص در ساعت‌های عصر و شب بارانی می‌شود و این روند تا دو روز ادامه خواهد داشت.

مهران حیدری گفت: پیش بینی هوا برای فردا شنبه صاف تا قسمتی ابری است، اما از عصر و شب شنبه موج بارشی به استان قم نفوذ می‌کند.

او ادامه داد: این موج بارشی سبب ایجاد رگبار‌های پراکنده به ویژه بارش‌های رگباری در ارتفاعات استان قم می‌شود و کشاورزان و باغداران باید تمهیدات لازم را بیاندیشند.

 مدیرکل هواشناسی قم افزود: موج بارشی که وارد قم می‌شود در روز‌های یکشنبه و دوشنبه گسترش می‌یابد و شاهد رگبار‌های پراکنده به خصوص در ارتفاعات استان خواهیم بود.

حیدری گفت: آسمان قم در امروز جمعه قسمتی ابری است که در برخی ساعت‌ها شاهد افزایش ابر خواهیم بود.

او ادامه داد: دمای بیشینه هوای قم امروز جمعه ۲۲ درجه سانتیگراد و کمینه آن نیز ۹ درجه اعلام شده‌است. هم چنین کهک و سلفچگان به ترتیب با کمینه ۶ و هفت درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان در روز جاری گزارش شدند.

در استان قم ۱۳ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۱ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

شهروندان برای کسب آخرین اطلاعات هواشناسی کشور می‌توانند با سامانه گویای هواگو با شماره تلفن ۱۳۴ تماس بگیرند و یا به تارنمای اداره کل هواشناسی استان قم به نشانی اینترنتی www.ghommet.ir مراجعه کنند.

برچسب ها: هواشناسی ، موج بارشی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.