پیشگیری از سرقت و تامین نظم و امنیت عمومی از اولویت‌های پلیس پیشگیری

فرمانده قرارگاه نوروزی ابوذر از راه اندازی قرارگاه نوروزی ابوذر پلیس پیشگیری با شش کمیته تخصصی و دو قرارگاه فرعی در پلیس فرودگاه و راه آهن خبر داد.

سردار رضا بنی اسدی فر گفت: قرارگاه نوروزی ابوذر به منظور سازماندهی کارکنان پلیس پیشگیری در سطح کشور با هدف تأمین نظم و امنیت، ایجاد فضای امن و ارائه خدمات انتظامی به هموطنان و جلب رضایت مردم و پیشگیری از وقوع جرایم از ۲۷ اسفند ماه کار خود را آغاز کرده است.

وی افزود: قرارگاه نوروزی ابوذر دارای شش کمیته تخصصی و دو قرارگاه فرعی در پلیس فرودگاه و راه آهن است که با فعالیت شبانه‌روزی تامین نظم و امنیت عمومی و پیشگیری از جرایم به‌ویژه سرقت را در اولویت ماموریت‌های خود قرار داده است.

بنی اسدی فر مهم‌ترین وظایف قرارگاه نوروزی ابوذر را هدایت ستادی، انجام هماهنگی با رده‌های درون و برون سازمانی در اجرای طرح‌های نوروزی، دریافت و ارسال مستمر آمار و عملکرد و اقدامات، تحلیل وقایع و ثبت اخبار و رویداد‌های مهم در مورد وقوع سرقت‌ها و جرایم، امدادخواهی، مشاوره، نظارت و بازرسی، تعامل با دبیرخانه قرارگاه امام علی (ع) در سطح انتظامی کشور برشمرد و اظهارکرد: این اقدامات به نحوی برنامه ریزی شده که امکان بهترین عملکرد از نظر فرماندهی و کنترل نیرو‌ها در عرصه عملیات را برای فرماندهان و مدیران فراهم می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور با تاکید به لزوم تعامل مستمر شهروندان و سازمان‌ها و نهاد‌های مسئول با پلیس خدمتگزار پیشگیری در امور مرتبط با تعطیلات نوروزی تصریح کرد: در این راستا قرارگاه ابوذر در بالاترین سطح آمادگی به صورت مداوم با سایر سازمان‌ها در تعامل است تا در نتیجه این هم‌افزایی خدمات مطلوب به مردم عزیزمان ارائه شود.

سردار بنی اسدی فر در خاتمه با بیان اینکه قرارگاه نوروزی ابوذر به منظور حفظ نظم و آرامش موجود در طول این ایام فعالیت خود را تشدید کرده است، اظهار کرد: امیدواریم مردم عزیز نیز پلیس را به عنوان خدمتگزار صادق خود در انجام وظایف محوله یاری کنند تا شاهد روز‌هایی شاد با بیشترین سطح امنیت برای همه ایرانیان باشیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار