مردم تحت هیچ شرایطی با شناورهای غیرمجاز تردد نکنند

سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح آخرین وضعیت گردشگری دریایی در نوروز ۱۴۰۲، گفت:مردم تحت هیچ شرایطی با شناورهای غیرمجاز تردد نکنند.

نادر پسنده سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۲ فروردین ۱۴۰۲ بر اساس گزارشات دریافتی، ۱ میلیون و ۸۲ هزار و ۲۱۴ سفر دریایی و ۶۳۴ هزار و ۱۰۲ هزار گردشگری دریایی صورت گرفته است، اظهار داشت: ۲۰۴ هزار و ۷۲۲ خودرو نیز توسط شناور‌های مخصوص حمل، ۱۰ هزار و ۳۷۴ تردد شناور مسافری و بیش از ۶۳ هزار تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.

سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعداد سفر‌های دریایی در استان هرمزگان معادل ۱ میلیون و ۸۲ هزار و ۲۱۴ مورد بود، خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز طی مدت مذکور ۶ هزار و ۴۴۶ سفر دریایی صورت گرفته است.

پسنده افزود: تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته در استان‌های بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان نیز به ترتیب برابر ۱۴۹ هزار و ۱۳۴ مورد، ۲۰۱ هزار و ۴۶۳ مورد، ۲۳ هزار و ۲۵۶ مورد، ۱۱ هزار و ۸۳۰ مورد، ۲۹ هزار و ۱۲۸ مورد، ۶۱ هزار و ۳۰۰ مورد و در نهایت ۱۵۸ هزار و ۱۸ مورد بوده است.

مدیرکل ایمنی وحفاظت دریایی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه بر اساس آخرین گزارش هواشناسی و مشاهده نقشه‌های مربوطه، دریای استان هرمزگان کماکان توفانی است و تمامی سفر‌های دریایی در منطقه بنادر غرب استان متوقف شده است، گفت: این توفان بر اساس نقشه‌های دریایی با حرکت به سمت شرق می‌تواند در روز شنبه سواحل مکران را متلاطم کند و همین امر باعث اختلال در سفر‌های دریایی شود.

سخنگوی سفر‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، تصریح کرد: از تمامی مسافران و گردشگران دریایی، تقاضا داریم به هیچ عنوان از شناور‌های غیر مجاز برای تردد‌های دریایی استفاده نکنند چراکه جان خود و خانواده‌شان را به خطر می‌اندازند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار