امام جمعه سنندج:

شعار سال جدید نقشه راهی برای آحاد ملت است

ماموستا رستمی گفت: رهبر معظم امسال را به عنوان سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کرده و این نقشه راهی برای آحاد ملت به ویژه مسئولان و دست‌اندرکاران نظام است.

امام جمعه سنندج امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک بهار طبیعت و بهار قرآن کریم، از خدمات‌رسانی دستگاه‌های عضو ستاد تسهیلات نورزی استان قدردانی کرد.

ماموستا فایق رستمی خواستار تلاش مسئولان در راستای رفع مشکلات معیشتی مردم شد و گفت: رهبر معظم امسال را به عنوان سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کرده و این نقشه راهی برای آحاد ملت به ویژه مسئولان و دست‌اندرکاران نظام است.

امام جمعه سنندج اضافه کرد: این نام‌گذاری‌ها براساس شناخت و تسلط رهبر معظم انقلاب بر اوضاع کشور و شرایط منطقه و جهان صورت می‌گیرد و عملیاتی کردن آن نقش بسزایی در رفع مشکلات و توسعه همه جانبه کشور خواهد داشت.

ماموستا رستمی افزود: مهار تورم در نقاط کمتر توسعه یافته با ایجاد ظرفیت‌های اشتغال ممکن می‌شود لذا می‌طلبد مسئولان در این راستا برنامه‌ریزی‌های اصولی داشته باشند.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های هر منطقه‌ای در راستای مهار تورم استفاده شود.

ماموستا رستمی گفت: امروز مسئولان تمام توان خود را برای جذب سرمایه‌گذار به کار گرفته‌اند که تحقق آن نقش مهمی در رونق تولید خواهد داشت.

به گفته وی، استان کردستان ظرفیت‌های خوبی در حوزه صنایع دستی، گردشگری و معادن دارد که از این ظرفیت‌ها باید در راستای رونق تولید و مهار تورم بهره گرفت.

امام جمعه سنندج عنوان کرد: جاذبه‌های گردشگری در تراز جهانی در کردستان وجود دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

او اضافه کرد: در مریوان، زریوار بعنوان بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان وجود دارد که هر ساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند.

ماموستا رستمی خاطرنشان کرد: مرز یکی دیگر از ظرفیت‌های قابل توجه در کردستان است که باید در راستای ساماندهی آن تلاش شود.

او اذعان کرد: استان کردستان به واسطه داشتن مرز و ظرفیت‌های ویژه اینچنینی می‌تواند نقش مهمی در پازل و تحقق شعار سال داشته باشد لذا باید از این بستر‌ها به نحو احسن بهره گرفت.

امام جمعه سنندج در ادامه با تاکید براینکه با نقش آفرینی ایران اسلامی اتحاد در جهان اسلام در حال تحقق یافتن است، عنوان کرد: اتحاد جهان اسلام اقتدار این دین الهی را بیشتر و دشمنان را در برابر آن تضعیف می‌کند.

ماموستا رستمی همچنین به ماه رمضان و برکات این ماه گریزی زد و گفت: ماه مبارک رمضان سرشار از رحمت و برکات برای امت اسلام است، ماهی که نزول قرآن در آن اتفاق افتاده و بزرگترین شب که عبادت در آن برابر با هزار ماه است در آن قرار دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.