مشک برزنتی حاوی سوخت قاچاق در ماهشهر لو رفت

 جانشین فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان از کشف یک مشک برزنتی حاوی ۴۰ هزار لیتر سوخت (گازوییل) قاچاق در سواحل ماهشهر خبر داد.

سرهنگ منصور رضا عزیزی می‌گوید:  در راستای طرح مبارزه با قاچاق مواد سوختی پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر فعالیت قاچاقچیان سوخت به وسیله مشک‌های برزنتی در سواحل بندر ماهشهر، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار پایگاه دریابانی منطقه قرار گرفت.

او ادامه داد: ماموران دریابانی پس از حضور در منطقه مورد نظر، با استفاده از تجهیزات الکترونیکی و اُپتیکی یک کیسه برزنتی حاوی ۴۰ هزار لیتر سوخت قاچاق که به صورت شناور در دریا رها شده بود را کشف کردند.

جانشین فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت: قاچاقچیان با دپوی سوخت در کیسه‌های بزرگ برزنتی و شناور کردن آن روی دریا، منتظر فرصتی مناسب برای انتقال آن به خارج از محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در آب‌های شمال غرب خلیج فارس بودند که با هوشیاری مرزبانان و همکاری مطلوب مرزنشینان از خروج این سرمایه ملی جلوگیری شد.

سرهنگ عزیزی ادامه داد: محموله سوخت قاچاق پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل نماینده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران شد.

قاچاق سوخت با استفاده از کیسه‌های برزنتی شناور روی آب، شگردی است که قاچاقچیان از سال‌ها پیش برای خروج غیرقانونی سوخت از کشور در پیش گرفته‌اند.

در مواردی نشت سوخت از کیسه‌های برزنتی شناور، سبب آلودگی آب‌های ساحلی می‌شود.

پارسال حدود ۲.۷میلیون لیتر گازوییل قبل از خروج از کشور در آب‌های ساحل و فراساحلی خوزستان کشف و ضبط شد.

قاچاقچیان سوخت با خروج غیرقانونی این سرمایه ملی سود نامشروع زیادی را نصیب خود می‌کنند.

استان خوزستان با ۵۰۰کیلومتر ساحل همواره با پدیده اجتماعی - اقتصادی قاچاق کالا و سوخت رو به رو بوده است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.