جان باختن ۱۷ نفر در حوادث جاده ای/ خراسان جنوبی رتبه سوم تصادفات را دارد

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از جان باختن ۱۷ نفر تا صبح امروز در سطح جاده‌های استان خبر داد.

سرهنگ رضایی رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا صبح ۴ فروردین، ۱۷ نفر در حوادث رانندگی محور‌های مواصلاتی استان جان خود را از دست داده اند که بیشتر آن‌ها سرنشینان وسایل نقلیه بودند که به دلیل نبستن کمربند ایمنی فوت کردند.

او افزود: بیشترین تصادفات منجر به فوت در محور‌های شهرستان‌های طبس، بیرجند  و فردوس رخ داده است.

سرهنگ رضایی با تأکید بر اینکه در این مدت ۱۶۳ نفر هم مصدوم شده اند ادامه داد: ۵۷ درصد تصادفات در این مدت بر اثر واژگونی و خروج از جاده بوده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی عنوان کرد: در مجموع ۱۷۲ تصادف در محور‌های استان رخ داد که ۹۲ درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه، تجاوز به چپ و عدم رعایت حق تقدم بوده  است.


بیشتر بخوانید


او با بیان اینکه متوفیان تصادفات نوروز امسال نسبت به مدت مشابه پارسال که تعداد فوتی‌ها ۲ نفر بود، افزایش چشمگیری داشته است گفت:  از مجموع ۱۷ فوتی تصادفات جاده‌ای در این مدت ۱۶ نفر سرنشین وسایل نقلیه بوده‌اند که به معنای اهمیت فراوان بستن کمربند ایمنی از سوی سرنشینان جلو و عقب است.

سرهنگ رضایی با بیان اینکه بیش از ۹۲ درصد علت تصادفات به ترتیب توجه نکردن به جلو، تخطی از سرعت مطمئنه، تجاوز به چپ و رعایت نکردن حق تقدم است ادامه داد: بیشترین تصادفات منجر به فوت از ساعت ۱۴ تا ۱۶ و از ساعت یک تا چهار بامداد روی داده است.

رئیس پلیس راه خراسان جنوبی از افزایش ۹ درصدی تردد خودرو در جاده‌های استان خبر داد.

مسئولان پلیس راهور کشور اعلام کردند از ابتدای سفر‌های نوروزی تا صبح ۴ فروردین، استان‌های فارس کرمان و خراسان جنوبی در تعداد حوادث ترافیکی و فوتی‌های جاده‌ای رکورددار در کشور هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار