ایمنی، امنیت و سلامت زائران و گردشگران نوروزی در شیراز

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز با بیان اینکه بیش از یک‌سوم اماکن و ستاد‌های اسکان متعلق به شهرداری هستند، گفت: تلاش خود را برای آسایش، امنیت و ایمنی و سلامت زائران و گردشگران نوروزی انجام می‌دهیم.

غلامرضا غلامی با تشریح فعالیت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر که از سه ماه پیش فعالیت خود را با ۹ کمیته شروع کرده، گفت: سه هزار نفر از کارکنان شهرداری شیراز در این ستاد مشغول خدمات‌دهی به مسافران نوروزی و زائران سومین حرم اهل‌بیت (ع) هستند.

به گفته معاون شهردار شیراز، ستاد دائمی خدمات سفر در پنج ورودی شهر شیراز فعال بوده و زائران و گردشگران نوروزی از طریق نصب نرم‌افزار‌های نوروز و اسکان به مرکز اقامتی و گردشگری هدایت می‌شوند.

او با بیان اینکه ستاد اسکان را با کانکس‌های ویژه، معمولی و چادر در مجموعه‌های زیباشهر، باغ جنت و سعدیه راه‌اندازی کرده‌ایم، گفت: علاوه بر این‌ها ۱۲ بوستان و سالن ورزشی برای نصب چادر آماده‌شده است.

غلامی به آماده کردن حسینیه و مساجدی نظیر مسجد شهدا و شبستان‌های حرم حضرت شاه‌چراغ (ع) و سید علاءالدین حسین (ع) نیز اشاره کرد.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز به ممنوعیت چادر در برخی نقاط نیز اشاره کرد و گفت: مباحث امنیت، سلامت و ایمنی برای شهرداری در اولویت قرار دارد و به این دلیل در برخی نقاط ممنوعیت نصب چادر قرار داده‌ایم.

او گفت: نیرو‌های آتش‌نشان در مبحث ایمنی و ۴۰۰ نفر از بسیجیان و همچنین نیرو‌های انتظامی در بحث امنیت ستاد‌های اسکان همکاری با ستاد اجرایی خدمات سفر همکاری می‌کنند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز به همکاری تاکسی‌های محسوس با عنوان «از من بپرس» و اتوبوس‌های گردشگری با ستاد خدمات سفر اشاره کرد.

غلامی به دستور شهردار و راهبری شورای ششم در استقبال از بهار قرآن و ماه مبارک رمضان نیز اشاره و اظهار کرد: امسال با برپایی سفره‌های رمضان از جلوه‌ای دیگر از بهار قرآن و طبیعت را به منصه ظهور می‌رسانیم.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرداری شیراز با بیان اینکه بیش از یک‌سوم اماکن و ستاد‌های اسکان متعلق به شهرداری هستند، گفت: تلاش خود را برای آسایش، امنیت و ایمنی و سلامت زائران و گردشگران نوروزی انجام می‌دهیم.

او به بارندگی اخیر نیز اشاره کرد و گفت: مسافران نوروزی از اماکن روباز به نقاط روبسته و گرم هدایت شدند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار