بستری ۱۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۱۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری شدند.

مهران امین مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: از بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، ۲۹ نفر در بخش‌های ویژه این مراکز بستری هستند.

او ادامه داد: با توجه به افزایش مبتلایان به بیماری کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته تعدادی بیمار جدید در بخش‌های عادی و ویژه بستری شده‌اند.

مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مردم خواست  ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در اماکن سربسته و پر ازدحام، نسبت به تزریق واکسن اهتمام جدی داشته باشند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان وضعیت کرونا را در خوزستان هشدار دهنده عنوان کرد و گفت: دید و بازدید در ایام نوروز و همچنین ماه مبارک رمضان، برگزاری دورهمی‌ها و آیین‌های خاص و سفر‌های نوروزی می‌تواند زمینه را برای گسترش ویروس کرونا فراهم کند.

او  از تمامی هم استانی‌ها خواست  برای دریافت دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ابتدای همه گیری کرونا تا به امروز ۵۵ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۴۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و تاکنون ۶۵ میلیون و ۲۱۰ هزار و هفت نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۲۱۴ نفر دُز دوم و ۳۱ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۷۷۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۵ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۹۹۵ دُز رسید.

در حال حاضر ۱۳ شهرستان وضعیت قرمز، ۴۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۹۴شهر در وضعیت زرد و ۱۹۳شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار