برنامه‌های نوروزی هم صحبت، هم قسم و هم سنگر در اصفهان

رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از اجرای برنامه های نوروزی هم صحبت، هم قسم و هم سنگر خبر داد.

مجید خاشعی رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برنامه پاتوق گفتگو در نوروز ۱۴۰۲ در محور چهار باغ با نام هم صحبت برگزار شده و تا دوازدهم فروردین ماه ادامه می‌یابد.


او توضیح داد: در این برنامه ۱۲ تا ۱۵ میز گفتگو از ساعت ۱۵ تا ۱۸ دایر می‌شود و کارشناسان در مباحث دینی و ... با شهروندان و مسافران نوروزی گفتگو می‌کنند و به آن‌ها مشاوره می‌دهند.
رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با یادآوری اینکه این برنامه در طول سال در روز‌های یکشنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ برگزار می‌شود افزود: استقبال از آن موجب شد تا اجرای آن را برای هر روز نوروز برنامه ریزی کنیم.

خاشعی، برنامه پوپک را از دیگر برنامه‌های نوروزی برای شهروندان و مسافران معرفی و اضافه کرد: این برنامه در هشت ایستگاه تالار تیموری، محور چهارباغ، پل خواجو، تله کابین صفه، باغ پرندگان، باغ گل‌ها و پایانه‌های صفه و کاوه برگزار می‌شود.
او گفت: مخاطبان این برنامه نمایش و موسیقی کودکان هستند که هدیه می‌گیرند و به مسابقه نقاشی دعوت می‌شوند.


رئیس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان همچنین خبر داد: محفل بین المللی قرآن کریم نیز با نام هم قسم از هفتم تا یازدهم فروردین با دعوت از پنج قاری مطرح کشوری و بین المللی شامل حامد شاکر نژاد، سید جواد حسینی، عبدالله کربلایی، ازهری و مسعود نیک دستی برگزار می‌شود.
به گفته خاشعی این برنامه از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود و قاریان نوجوان، گروه‌های تواشیح، همخوانی و مناجات خوانی هم در آن شرکت می‌کنند.


او با بیان اینکه تا یازدهم فروردین در سه مسجد امام، شیخ لطف الله و جامع برنامه تلاوت قرآن کریم زیر گنبد مسجد با حضور قاری نوجوان برگزار می‌شود گفت: هدف از برگزاری این برنامه ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای ایجاد فضای معنوی در ماه مبارک رمضان برای گردشگران است.


رئیس اداره فرهنگی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برنامه هم سنگر نیز تا دهم فروردین از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گلستان شهدا بین مزار شهدای گمنام و فرهنگسرای پایداری برگزار، غرفه‌هایی برای کودکان و مشاوره دایر و موضوع روایتگری دنبال می‌شود.

برچسب ها: هم صحبت ، هم قسم ، هم سنگر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار