آغاز عملیات ظفر در سراسر کشور برای مقابله با ناآرامی ها

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا با اشاره به شکست مفتضحانه دشمن در جریان ناآرامی‌های اخیر گفت: پوشش ۴۰۰ نقطه برای مقابله با ناآرامی‌ها در دستور کار قرار دارد.

سردار حسن کرمی، در رزمایش سراسری ارتقای امنیت اجتماعی در سال ۱۴۰۲ با گرامی‌داشت سال نو و با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز، افزود: ما یکی از واحد‌های حرفه‌ای و چند مهارتی نیرو‌های مسلح هستیم که به‌عنوان پلیس نظامی در مجموعه فرماندهی کل انتظامی کشور افتخار خدمت‌رسانی به مردم عزیز ایران را داریم. یگان ما ویژگی‌های خاصی را دارد که تقریباً در بین نیرو‌های مسلح منحصر به فرد است.

وی با اشاره به انعطاف یگان‌های ویژه فراجا اظهار کرد: متناسب با جغرافیا و تهدیدات می‌توانیم تنظیم کنیم و تجهیزات مناسب با هر نوع مأموریت را در اختیار را داریم و افتخار داریم که عمده تجهیزات در داخل کشور ساخته می‌شود.

کرمی با بیان اینکه نیرو‌های جوان، مؤمن و انقلابی از ویژگی‌های منحصر به فرد یگان‌های ویژه فراجا است، گفت: بر اساس مأموریت‌های شش گانه که در سند راهبردی مشخص شده است، با هر کس و هر نوع تهدید در هر زمانی آماده جانفشانی و فداکاری هستیم و هرگز به دشمنان اجازه نخواهیم داد آرامش مردم را بر هم زنند.

وی خاطرنشان کرد: در ابرفتنه اخیر که با پیروزی پشت سر گذاشتیم و نام آن عملیات را لبیک با زینب (س) نهادیم توانستیم دشمن را با همه توان و همه استعداد خود از نظر مادی، نیروی انسانی و پشتیبانی رسانه‌ای زمین گیر کنیم و دماغ آن را به خاک بمالیم.

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا اظهار کرد: دشمن همه توان خود را به میدان آورد، اما در مقابل توان و قدرت نیرو‌های عمل کننده در این عملیات زانو زدند و ما پیروز شدیم و آن‌ها نتوانستند به اهداف خود برسند و ما هستیم، ماندیم و خواهیم ماند، اما آن‌ها با شکست مفتضحانه به جان هم افتادند.

وی با بیان اینکه آثار و پیامد‌های عملیات کنترل ناآرامی‌های اخیر آرایش سیاسی جدیدی را در منطقه تجربه می‌کند، اذعان کرد: هم گرایی و اتحاد و انسجام بین دولت‌های منطقه در حال شکل گیری است و اثری از طرح خاورمیانه بزرگ و طرح رژیم صهیونیستی نمی‌بینیم و آن‌ها در منطقه جایگاهی نخواهند داشت.

کرمی خطاب به نیرو‌های یگان‌های ویژه فراجا گفت: شما رزمندگان در یگان‌های ویژه نقش اصلی را در این پیروزی‌ها داشتید. شما‌ها باید به خود افتخار کنید که در چنین دوره‌ای در این مجموعه خدمت کردید و آرامش و امنیت را در مقابل فتنه بزرگ به کشور بازگرداندید.

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا تصریح کرد: شما عزیزان در عملیات‌های مردم‌یاری پیشتاز هستید و هر جا مردم به کمک نیاز دارند، دریغ نمی‌کنید. ما هرگز عملیات مردم یاری شما در سیل، زلزله، برف و حوادث غیرمترقبه که به وجود می‌آید فراموش نمی‌کنیم و خدمات شما در اربعین هرگز فراموش نخواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت داخلی غیر از کنترل ناآرامی‌ها نقش‌های جدیدی را بر عهده خواهیم گرفت، گفت: در آینده ملموس‌تر و بیشتر از این نوع مأموریت‌ها را در برنامه‌های خود بر اساس تدابیر فرمانده کل انتظامی کشور در ایجاد امنیت در جای جای کشور خواهیم داشت.

کرمی ادامه داد: در پشتیبانی از واحد‌های مرزی عملیات رزمی را در دستور کار داریم که اگر نیاز شد از واحد‌های مرزی پشتیبانی کنیم. برای نقش‌های جدید نیازمند تجهیزات و آموزش‌های جدید هستیم و از ابزار فنی و پیشرفته باید برخوردار باشیم که این‌ها در دستور کار قرار دارد.

فرمانده یگان‌های ویژه فراجا در ادامه عنوان کرد: در سال ۱۴۰۲ ظرفیت خود را باید به دو برابر وضع موجود افزایش دهیم تا بتوانیم برای مقابله با ناآرامی‌ها ۴۰۰ نقطه را پوشش دهیم.

وی بیان کرد: در عملیات ظفر به دنبال جلب رضایت خداوند متعال و جلب رضایت مردم هستیم که بهترین هدیه برای ما این دو دستاورد خواهد بود. در این عملیات بخشی از توان خود را پای کار آوردیم و به صورت گشت‌های محسوس و غیرمحسوس و دسته‌های اطلاعاتی برای مقابله با جرایم آشکار که مردم را نگران می‌کند به کارگیری کردیم و به صورت قاطعانه با این جرایم برخورد خواهیم کرد.

کرمی خاطرنشان کرد: برخورد با جرایم خشن و مجرمان تحت تعقیب جز برنامه ماست که انشالله برخورد مناسبی را برابر مقررات انجام خواهیم داد. گشت‌های عملیات ظفر در سراسر کشور متناسب با جغرافیای جرم و ساعت وقوع جرایم فعال هستند و به تمام کسانی که آرامش و امنیت مردم را بر هم می‌زنند اخطار می‌دهیم که با برخورد قاطعانه مواجه خواهید شد.

وی ادامه داد: مرحله اول عملیات ظفر تا پایان تعطیلات خواهد بود و در صورت صلاحدید فرمانده کل انتظامی متناسب با نیاز جامعه ادامه پیدا خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
عمار .
۱۴:۱۱ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
به نام خداوند جان و خرد : درود خداقوت بر شما دلاوران میدان‌های حق علیه باطل باد امید که پلیس مقتدر قدرتمند خردمند تیزبین هوشیار بیدار خستگی ناپذیر کاملا فعال در طول سال در شبانه روز در تمامی اماکن ملأ عام جامعه اسلامی حضور پر رنگ داشته باشند تا عرصه را برای جمیع فاسدین فاسقین متجاهرین هنجارشکنان و خرابکاران اغتشاشگران غربگرا سلطنت طلبه‌ای ربع پهلوی و منافقین کوردل تروریست تنگ تنگتر کنند و خار حقیر ذلیل زمینگیر سان کنند تا نتوانند در هیچ فضایی تجدید قوا کنند و باید این ماموریت درخشانتان در طی سال بصورت مستمر مداوم مشهود باشد و با جمیع هنجارشکنان متجاهرین فاسدین تبهکاران اشرار اراذلین اوباش بدون اغماض برخوردهای قاطع مقتدرانه قدرتمندانه عادلانه خداپسندانه انجام پذیرد نباید فکر کنید که دشمنان داخلی و خارجی بیکار نشسته اند و دیگر همه چیز تمام شد نخیر دشمنان داخلی خارجی بسیار موذی و بسیار فعالند و حضور دایمی کوثر شما عزیزان در جامعه اسلامی در همه اماکن نفسشان را می برد و زمینگیر سان می کند تا ابلیس ملعون لشکریان شیاطین جن انس ملعون کافرش بر روی کره زمین هستند و فعالند باید حضور نیروهای مدافعین نظم امنیت امت حزب الله به صورت مستمر برقرار باشد اگر نه از یک لحظه عدم حضور شما مدافعین نظم امنیت هزاران سواستفاده مجرمانه صورت می گیرد. والسلام و صلوات التماس دعا و التماس تفکر و عمل خردمندانه عادلانه خداپسندانه.
Netherlands
ناشناس
۱۹:۰۰ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
تظاهرات اسمش نا آرامیه ؟
Netherlands
ناشناس
۱۹:۰۱ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
انسان آرام = انسان مرده
Netherlands
ناشناس
۱۹:۵۰ ۰۵ فروردين ۱۴۰۲
آرامش و سکوت فقط مال مرده هاست
آخرین اخبار