افزایش ۱۷ درصدی مصرف بنزین در استان فارس

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: از ابتدای شروع تعطیلات نوروزی ۶۸ میلیون ۴۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد رشد داشته است.

اسداله طاهری از آمادگی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس برای تأمین بنزین مورد نیاز مردم در نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: با توجه به پیش بینی افزایش سفر‌ها به استان فارس و تردد خودرو‌ها در تعطیلات نوروز روند مصرف بنزین در نوروز پیش رو افزایشی است.

او با اشاره به فعالیت ۳۱۱ جایگاه پمپ بنزین، ۱۳۲ جایگاه سی ان جی و ۴ مرکز سوختگیری هوایی در سطح استان (شهرستان‌های شیراز، جهرم، لار و لامرد)، گفت: از یک هفته قبل از ایام نوروز برنامه‌ریزی برای ذخیره‌سازی مناسب فرآورده و تامین بنزین نوروزی انجام شده است و در حال حاضر وضعیت انبار‌های ذخیر سازی در سطح استان و پالایشگاه شیراز در حد مطلوب است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: از ابتدای شروع تعطیلات نوروزی (از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا دوم فروردین‌ماه ۱۴۰۲) نزدیک به ۶۸ میلیون ۴۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد رشد داشته است.

طاهری همچنین با اشاره به اینکه مصرف روزانه بنزین در استان ۷ میلیون لیتر است، گفت در بخش سوخت هوایی در سال ۱۴۰۱ یک میلیون و ۶۳۰ هزار لیتر سوخت مصرف شده بود که در مقایسه با امسال (۱۴۰۲) یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر سوخت مصرف شده نزدیک به ۱۶ دصد رشد منفی داشته‌ایم.

او با بیان اینکه با هماهنگی‌های انجام شده ذخیره‌سازی مناسب انواع فرآورده‌های نفتی در بخش‌های مختلف به ویژه حمل و نقل انجام شده و مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به نظارت‌هایی که هر ماه از لحاظ کمی و کیفی توسط کارشناسان و گروه‌های نظارتی عملیاتی ما انجام می‌شود هیچگونه کم‌فروشی و تقلب در عرضه سوخت در فارس وجود ندارد.

طاهری با بیان اینکه استان فارس رتبه بین دوم تا سوم کشور در مصرف سوخت را داراست، گفت: البته این رتبه در فصلول مختلف سال ممکن است تغییر کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از یکصدهزار نفت کش در شبانه روز کار سوخترسانی را در سطح استان انجام میدهند، تصریح کرد: به منظور رعایت حقوق مصرف کننده و سوخت رسانی مطلوب‌تر به مردم در ایام تعطیلات نوروز تمامی تلمبه‌ها و نازل‌های جایگاه‌های سوخت استان پایش و کالیبره می‌شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار