توقیف ۷۰ خودروی حادثه ساز در جاده های استان سمنان

رئیس پلیس راه استان سمنان از توقیف بیش از ۷۰ دستگاه خودرو به علت تخلف های حادثه ساز در جاده های این استان خبر داد.

️️️️️سرهنگ موسی بزرگی گفت : در تعطیلات نخست نوروز امسال ، بیش از ۷۰دستگاه خودرو به علت سهل انگاری راننده ها و وقوع دو تخلف حادثه ساز همزمان توقیف و به صورت ساعتی از ادامه تردد در جاده منع شدند.

سرهنگ  بزرگی با بیان اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز عامل انحراف از جاده و واژگونی خودرو است افزود: رعایت فاصله طولی، پرهیز از سرعت و سبقت غیر مجاز و خودداری از انحراف به چپ و تغییر مسیرهای ناگهانی خودرو ، خط قرمز جاده‌هاست و پلیس با رانندگان پر خطری که این موارد را رعایت نکنند برخورد جدی خواهد کرد.

سرهنگ بزرگی با بیان اینکه شمار تصادفات در تعطیلات نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است گفت : ۶۰ درصد تصادفات در محور‌های فرعی و ۴۰ درصد در محور‌های اصلی رخ داده و در مجموع علت ۶۰ درصد سوانح رانندگی در استان سمنان واژگونی خودرو بوده است.

به گفته وی، بیشتر تصادفات در ساعات ۱۲ تا ۲۰ رخ داده است

به گفته وی ؛ هم اکنون ترافیک در جاده های استان سمنان سبک و روان است.

سرهنگ بزرگی افزود: در طرح نوروزی، بیش از ۱۵۰ تیم پلیس به همراه تیم‌هایی از راهداری، اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی و امدادخودرو برای تامین و تقویت ایمنی مسافران در ۲۵۰ نقطه از جاده‌های استان سمنان مستقر هستند.

وی با تاکید بر لزوم ۱۵ دقیقه استراحت پس از ۲ ساعت رانندگی گفت: در ۶۰ نقطه جاده‌ای استان سمنان مجتمع‌های بین راهی و رفاهی مستقر است و رانندگان می‌توانند در این مراکز استراحت کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار