سرلک:

انسان کامل، آیینه تمام نمای خداوند متعال است

یک کارشناس مذهبی گفت: انسان کامل، آیینه تمام نمای خداوند متعال است. ما تنها موجودی هستیم که می‌توانیم آیت‌الله العظمی‌شویم.

علی سرلک، کارشناس مذهبی گفت: انسان به این دنیا آمده است تا شبیه خدا شود. به تعبیری انسان کامل، آیینه تمام نمای خداوند متعال است. ما تنها موجودی هستیم که می‌توانیم آیت‌الله العظمی‌شویم. ما باید تبدیل به آیینه‌ای شویم که نور خداوند را بازتاب می‌دهد و این والاترین هدف از خلقت ماست.

وی افزود: با توجه به این هدف والا و برای حرکت در مسیر بندگی لازم است که زنجیره بدی‌ها را با عفو و گذشت قطع کنیم و به تعبیری معدل خوبی‌ها را در این دنیا بالا ببریم؛ لذا ما باید همیشه گذشت داشته باشیم مگر در مواقعی که بخشش و ترحم موجب خطرناک‌تر شدن آتش بدی شود.

سرلک اظهار داشت: باید همواره این نکته را در نظر داشته باشیم که بخشش از سمت خداوند شامل حال همگان خواهد شد، ولی این به معنای آن نیست که بتوانیم هر عمل زشت و ناپسندی را انجام داده و توقع بخشش داشته باشیم. اگر هر گناه و معصیتی را انجام دهیم و بخواهیم که از سوی خداوند بخشوده شویم، این به نوعی یک توقع گستاخانه است.

وی اضافه کرد: امید، عاقلانه‌ترین تصمیم یک انسان هوشمند بوده و ناامیدی و یاس حرکت در مسیر شکست است. انسان خردمند کسی است که در برابر ناامیدی می‌ایستد و قاطعانه با آن نه می‌گوید؛ لذا هیچگاه نباید ناامید شویم یا ناامیدی را به دیگران انتقال دهیم.

برچسب ها: ماه رمضان ، انسان ، خداوند
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار