وحشت ترامپ از اتحاد ایران، روسیه، چین و عربستان

رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه اخیر خود درباره اتحاد میان ایران، روسیه، چین و عربستان و ترس خود از این اتحاد اظهاراتی مطرح کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، در مصاحبه با نشریه نیوزمکس، به سفر اخیر «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین، به مسکو اشاره کرد و گفت: «لحظه دست دادن دو رئیس‌جمهور چین و روسیه در ۱۰۰ سال گذشته بی‌سابقه بود و قطعا برای آمریکا زنگ خطر و شوم محسوب می‌شود.»

او دراین مصاحبه اختصاصی با بیان آنکه «من فکر کردم این یک خبر جعلیست، زیرا این روز‌ها اخبار جعلی زیاد شده» افزود: «اما وقتی فهیمدم جدیست، می‌توانم بگویم بیانیه آن‌ها وحشتناک است. جو بایدن به پوتین اجازه داد تا به اوکراین حمله کند، به چین اجازه داد خلا پس از خروج از افغانستان را پر کند، و روسیه، چین، ایران و کره شمالی را در یک ائتلاف بگذارد.»

ترامپ در ادامه تاکید کرد که اگر او همچنان رئیس‌جمهور می‌ماند چنین چیزی اتفاق نمی‌افتاد که «ایران، چین و روسیه در یک ائتلاف بمانند. برای روسیه و چین به طور قطع بسیار سخت است که با هم کنار بیایند، ما آن‌ها را مجبور کردیم به دلیل سیاست انرژی با هم متحد شوند.»

او افزود: «شی جین پینگ هفته گذشته بیانیه‌ای در مسکو خواند و حتی در غیاب دولت بایدن میان ایران و عربستان سعودی میانجی شد. اکنون شما می‌توانید ایران و عربستان سعودی را هم به ائتلاف اضافه کنید و این کار را چین انجام داد، نه آمریکا! پس چین به نوعی خاورمیانه را در دست گرفته و هیچکس هم نمی‌داند در آنجا چه خبر هست. اما این‌ها همه در حالی اتفاق افتاد که بایدن ناظر بود، این غیرقابل باوره.»

رئیس‌جمهور پیشین به احتمال جنگ جهانی سوم اشاره کرده و گفت: «ذخایر ارتش آمریکا تمام شده و نیرو‌ها متزلزلند. بایدن ارتش را تضعیف کرده، خروج از افغانستان شرم‌آورترین دوره ما بود. جنگ روسیه و اوکراین هم اگر من رئیس‌جمهور بودم اتفاق نمی‌افتاد.»

اواخر اسفندماه سال گذشته، ایران و عربستان پس از چندین دور مذاکره، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفتند. اعلام توافق برای از سرگیری روابط ایران و عربستان با میانجی‌گری چین با طیفی از حمایت و استقبال از سوی کشور‌های منطقه تا پیام نگرانی در بین سران رژیم صهیونیستی بازتاب گسترده‌ای داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۵۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
معنی همه این حرفها یعنی آمریکا رو به افول است و منزوی شده .!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۱۱ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
ابرقدرتی ک فقط جنگ افروزی میکنه در دنیا
ب چشم ملت ها در حد موش فاضلاب ارزش ندارد

یانکی های امریکایی گم شو از منطقه مون

ببینید چقدر ظلم کردین ک چین کمونیست ابرقدرت میشه اونم نه با جنگ افروزی بلکه با تعامل اقتصادی
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۸:۰۱ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
گرگ و شغال زرد روسای قبلی و فعلی امریکا
آخرین اخبار