افزایش تعداد بیماران مثبت کرونایی در آذربایجان شرقی

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در آذربایجان شرقی خبر داد.

سیمین خیاط زاده افزایش تعداد نشاندار‌های مثبت کرونایی در بین بستری‌های چند روز اخیر را بسیار نگران کننده خواند و اعلام کرد: از ابتدای سال جدید تاکنون ۲ نفر از مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی جان خود را از دست داده اند.

به گفته او هر ۲ مورد فوتی در استان دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده و کهولت سن داشتند.

او تعطیلات و مسافرت‌های نوروزی، خرید‌های آخر سال و مهمانی‌های ماه رمضان را از دلایل مهم و اصلی شیوع ویروس کرونا بیان و اضافه کرد: بر همین اساس تعداد بستری ها، نشان دار‌های مثبت و بستری در بخش‌های ویژه از اواخر اسفند ماه تاکنون روند افزایشی به خود گرفته است و اگر تدابیر لازم و کافی توسط مردم در این رابطه اتخاذ نشود، طی روز‌های آینده روند موجود خطرناک خواهد بود.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز با ابراز گلایه از اینکه مردم طی ماه‌های اخیر نسبت به رعایت موارد امینی دچار تردید شده و بی توجهی نشان می‌دهند، افزود: به مردم توصیه می‌کنیم در صورت هر گونه علامت سرما خوردگی حتی در ضعیف‌ترین موارد همچون آبریزش بینی و سرفه به طور حتم به پزشک مراجعه کرده و از تماس با اعضای خانواده پرهیز کنند.

خیاط زاده تکمیل واکسن برای عده‌ای که هنوز نسبت به آن اقدام نکرده اند و همچنین استفاده از ماسک در جمع‌های مختلف نوروزی، مهمانی‌های رمضان و محل‌های خرید را از دیگر توصیه‌ها به مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد.

او  هشدار داد: در صورت بی توجهی مردم به رعایت موارد ایمنی در زمینه همه گیری کرونا، با موج‌های جدید غیرقابل کنترل مواجه خواهیم شد.

او همچنین از شیوع بیشتر آنفلوآنزا در آذربایجان شرقی طی روز‌های اخیر خبر داد و بر مراقبت مردم به خصوص کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند، تاکید کرد.

مدیر گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: کسانی که طی روز‌های اخیر علامت دار بوده و نشانه‌هایی از سرماخوردگی داشته اند باید از حضور در جمع به شدت خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.