دستور ویژه استاندار گلستان برای آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز در استان

استاندار گلستان به مدیرکل راهداری دستور داد همه نقاط حادثه خیز استان به صورت ویژه در ایام نوروز با علائم هشداردهنده و روشنایی‌ها آشکارسازی شود.

علی‌محمد زنگانه عصر امروز  شنبه ۵ فروردین در جلسه ستاد راهبردی ایمنی سفر استان گلستان گفت: استان گلستان بعد از سال‌ها با افزایش ۲۰ درصدی ماندگاری مسافران در ایام نوروز سال جاری تاکنون به یک استان مقصد گردشگری تبدیل شده است.

او ادامه داد: بر اساس آمار‌های ارائه شده استان گلستان جزء یکی از استان‌های پرتردد در نوروز امسال در سطح کشور است.

استاندار گلستان با اشاره به آمار تصادفات در نوروز امسال بیان کرد: یکی از مسائل بسیار مهم در کاهش تصادفات، آشکارسازی نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان است.

زنگانه گفت: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مکلف است از امشب با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های مختلف استان نسبت به آشکارسازی نقاط پرتصادف و حادثه‌خیز استان با نصب علائم و روشنایی اقدام کند و تمامی مدیران دستگاه‌ها مکلف به همکاری با این اداره‌کل هستند.

او اضافه کرد: استان گلستان دارای ۹۵ نقطه حادثه‌خیز است و تلاش ما بر این است در دولت سیزدهم بیشتر این نقاط حادثه خیز را ایمن کنیم.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه چند دهه محور بندرترکمن به آق‌قلا به عنوان محور پرتصادف معروف بود در دولت سیزدهم ۱۷ کیلومتر از آن در کمتر از یک سال تعریض و زیر بار ترافیکی رفته که تاثیر بالایی در کاهش تصادفات خواهد داشت.

زنگانه گفت: تلاش داریم با یک همت جهادی دیگر، ۱۷ کیلومتر باقیمانده نیز تعریض و به بهره‌برداری برسد.

او اضافه کرد: در آمار تصادفات نباید تنها به آمار فوتی توجه کنیم، چون هر تصادف جرحی و حتی خسارتی نیز تبعات مادی و روحی بسیار زیادی بر جامعه دارد.

استاندار گلستان با اشاره به اهمیت استفاده از ظرفیت شرکت‌های بیمه برای کاهش تصادفات و حوادث افزود: هرچه با همکاری شرکت‌های بیمه در ایمن‌سازی مسیر و رفع نقاط حادثه‌خیز اقدام شود، در نتیجه حوادث کمتر و جبران خسارت کمتری را شاهد خواهیم بود.

زنگانه بیان کرد: تنها عامل انسانی در وقوع تصادفات نقش ندارد بلکه ایمنی مسیر و فرهنگ سازی در حوزه ترافیک امر بسیار مهم و اساسی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.