افزایش ۳ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از افزایش ۳ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل خبر داد.

رضا شیرین زاده با بیان اینکه از زمان آغاز طرح نوروزی راهداری ۲۷ هزار و۷۳۱ نفر مسافر از استان اردبیل جابجا شده گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۶ هزارو ۹۲۳ نفر مسافر جابجا شده بود امسال افزایش ۳ درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید از ترمینال‌های مسافربری اردبیل تصریح کرد: این تعداد جابجایی مسافر در قالب ۴هزارو ۸۴۱ سفر انجام شده است.

شیرین زاده با اشاره به اینکه در مدت یاد شده از این تعداد ۱۴ هزارو ۶۵۳ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس، هزارو ۶۴۲ نفر با وسیله نقلیه مینی بوس و ۱۱ هزارو ۴۳۶ نفر نیز با وسیله نقلیه سواری از استان اردبیل به مقاصد مختلف کشور جابجا شده اند افزود: در طول اجرای این طرح بازرسان اداره کل راهداری بر عملکرد شرکت ها، رانندگان و ناوگان‌ها نظارت ویژه‌ای دارند تا خدمات مطلوب به مردم و مسافران ارائه دهند.

او در جهت کاهش حوادث و تصادفات کنترل ایمنی ناوگان‌ها را بسیار مهم دانست و افزود: تمامی مدیران فنی موظف هستند تا تجهیزات ایمنی و چک لیست ناوگان‌ها را قبل از شروع سفر چک کرده و در صورت وجود نواقص اجازه حرکت به راننده داده نخواهد شد.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل خرید بلیط‌ها را بصورت اینترنتی یادآور شد و اظهار کرد: بر روی تمامی بلیط‌ها مشخصات ناوگان و راننده حک شده تا از بروز تخلفات جلوگیری شده و شماره تلفن‌های ۱۴۱راهداری، مدیر پاسخگو و ۱۱۰ نیز جهت رسیدگی به شکایت و انتقاد مسافران در ۳ نقطه از اتوبوس نصب شده است.

شیرین زاده فعالیت هزار و ۲۰۰ ناوگان راهداری استان اردبیل را با بیش از ۲ هزار راننده در بخش حمل ونقل را یادآور شد و اظهار کرد: ۳۰۰ دستگاه اتوبوس،۶۵۰ دستگاه سواری و ۲۵۰ دستگاه مینی بوس در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران هستند.

او هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات مطلوب به مسافران عنوان کرد و ادامه داد:طبق شاخص‌های رضایتمندی استان اردبیل رتبه سوم کشوری را در بین همه استان‌ها و درمیان استان‌های درجه ۲ نیز رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بخش راهداری نیز سرو سامان دادن وضعیت جاده ها، انجام آسفالت محورها، خط کشی، زیبایی و آراستگی جاده، شستشوی علائم ونصب بنر‌های ایمنی را در محور‌های مواصلاتی استان یادآور شد و اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن نیز در ۳ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی استان اردبیل اجرا می‌شود.

شیرین زاده افزود: این طرح مهم با شعار سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما در کیلومتر ۹۸ محور اردبیل پارس آباد مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی سحر و کیلومتر ۷۷ محور اردبیل سرچم مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ارم کوثر و در محور اردبیل-آستارا گردنه حیران در حال اجراست.

او تصریح کرد: طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و ارائه پیام‌های ایمنی و ترافیکی در خدمت مردم و مسافران است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل کمک به افزایش ایمنی در سفر‌های نوروزی برای استفاده کنندگان از خودرو‌های شخصی و حمل و نقل عمومی، اشاعه و پاسداشت ارزش‌های دینی و مذهبی در سفر‌های نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در مجتمع‌های خدماتی رفاهی، ارتقا دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی، کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن، فرهنگ و هنر ایران اسلامی، کمک به احیای موسیقی ایرانی به ویژه موسیقی‌های بومی و مقامی، به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر‌های منتخب را از جمله اهداف اجرای طرح پویش نوروزی همراهان سفر ایمن عنوان کرد.

شیرین زاده از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت و انتقاد خود از عملکرد شرکت‌ها ناوگان و رانندگان را از طریق سامانه ۱۴۱ راهداری اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

او از فعالیت ۷۴ سامانه تردد شمار، ۴۱ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ سامانه ثبت تخلفات در استان اردبیل خبر داد و گفت: ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر نیز فعال است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه از آغاز طرح نوروزی تا به امروز افزایش ۶۸ درصدی تردد را در مبادی ورودی و خروجی استان شاهد هستیم گفت: همه راهدارخانه‌های استان با تمام امکانات و نیروی انسانی مجهز و مستقر شده اند تا به مسافران نوروزی خدمات ارائه دهند.

شیرین زاده با اشاره به اینکه ناوگان‌های سنگین و نیمه سنگین استان با عمر ۲۷ سال فرسوده هستند افزود: در سفر دیروز رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به اردبیل برای اولین بار مجوز صدور خرید ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری به استان اردبیل صادر و مقرر شد منابع مورد نیاز برای خرید این ماشین آلات از محل اعتبارات ملی تامین شود.

او اظهار کرد: استان اردبیل در تمام شاخص‌های حمل و نقل که زیربنای شاخص‌های اقتصادی است با رشد خوبی مواجه است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار