رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو :

مسئولیت مسابقات آسیایی را در صورت حمایت نشدن قبول نمی کنم

رئیس فدراسیون فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره وضعیت این فدراسیون در سال ۱۴۰۱ توضیحاتی را بیان کرد.

محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره کاهش بودجه ورزش ایران در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: تا زمانی که این تفکر حاکم نشود که ورزش یکی از دغدغه‌های جامعه است و باید به آن نگاه سرمایه‌گذاری داشته باشیم وضعیت ورزش سر و سامان نمی‌گیرد و در ورزش قهرمانی حرفی برای گفتن نخواهیم داشت. ما در فرودین‌ماه امسال مسابقات قهرمانی آسیا در سنگاپور را پیش رو داریم، اما بعید می‌دانم بتوانیم در این رقابت‌ها شرکت کنیم به این خاطر که تنها دغدغه ما بودجه و پول است. تمام هزینه‌های ما برای حضور در این مسابقات ارزی است و با توجه به شرایط قیمت ارز مدیریت آن خیلی سخت است و متأسفانه بودجه ما بسیار محدود است.

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو در واکنش به کمک‌های دولت به باشگاه‌های فوتبالی به خصوص استقلال و پرسپولیس بیان  کرد: من بار‌ها گفته‌ام و باز هم تأکید می‌کنم تا زمانی که نگاه به ورزش سرمایه‌گذاری نباشد همین شرایط وجود دارد. من در شهریورماه امسال به یونان سفر کردم و رئیس فدراسیون آن کشور گفت به توصیه آموزه‌های دینی شما ما از سنین پایین آموزش شنا را به کودکان یاد می‌دهیم، اما در کشور ما به این مسائل توجهی نمی‌شود و اینجاست که تفاوت‌ها به خوبی نشان داده می‌شود.

رضوانی درباره  این سوال که آیا از تبصره مجلس پول دریافت کرده‌اند یا خیر، عنوان کرد: از تبصره ۱۴ مجلس شورای اسلامی برای فدراسیون شنا ۲ میلیارد بودجه در نظر گرفته شده بود که من نمی‌دانم آن را واریز کردند یا خیر. البته حتی نمی‌دانم به سایر فدراسیون‌ها این بودجه تعلق گرفته است یا خیر. برای سال آینده هم مشخص نیست چه مقدار بودجه دریافت خواهیم کرد.

او درباره  مسابقات مهمی که در سال جدید پیش‌رو دارند، بیان کرد: ما علاوه بر رقابت‌های قهرمانی آسیا، مسابقات قهرمانی جهان هم پیش رو داریم. مهم‌ترین مسابقه ما هم بازی‌های آسیایی هانگژو است که اگر تیم به درستی حمایت نشود مسئولیت آن را قبول نمی‌کنم چرا که رقبای ما چین و قزاقستان است که بسیار قدرتمندند. در حال حاضر تیم ما برای مسابقات قهرمانی آسیا نسبتا جوان است و چند لژیونر تیم هم در اختیار نداریم، اما هدف اصلی ما بازی‌های آسیایی هانگژو است، بنابراین برای ما خیلی اهمیت دارد که تیم با آمادگی کامل به هانگژو اعزام شود و مسابقات تدارکاتی داشته باشد.

رئیس فدراسیون شنا درباره قرارداد چیریچ سرمربی واترپلو گفت: چیریچ تا اریبهشت ماه با تیم یونان قرارداد دارد و نمی‌تواند به ایران بیاید، باید صبر کنیم تا قراردادش تمام شود و ببینیم وضعیت به چه صورت است. البته او هم اگر شرایط مناسب نداشته باشد و اردو و بازی‌های تدارکاتی که مدنظرش است پیگیری نشود به ایران نمی‌آید. به هر حال اگر تیم بدون آمادگی لازم به مسابقات اعزام شود آبروی سرمربی به خطر می‌افتد. متأسفانه اصلی‌ترین مشکل ما نبود اسپانسر است، اگر این رشته حق پخش تلویزیونی داشت شرایط بهتر پیش می‌رفت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار