بیش‌از هشت میلیارد ریال جریمه بکارگیری اتباع غیرمجاز در سیستان و بلوچستان وصول شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: پارسال هشت میلیارد و ۷۳۶ میلیون و ۱۵۶ هزار و ۹۶۲ ریال جریمه بخاطر استفاده از اتباع بیگانه غیرمجاز در این استان وصول شده است.

حامد آرامش مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان  گفت: افرادیکه نیروی کار خارجی غیرمجاز بکار گیرند برای هر روز هشت میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۴۰ ریال جریمه می‌شوند.

وی بیان کرد: بر اساس بند ج ماده ۱۱ قانون تنظیم بخشی از درآمدهای دولت، هر کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز استفاده و یا در مشاغلی به جز شغل تعیین شده در پروانه کار اقدام کند، به پنج برابر حداقل دستمزد برای هر روز اشتغال جریمه می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به مصوبه شورای عالی کار که حداقل دستمزد روزانه امسال را یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۴۲۸ ریال تعیین کرده است، مبلغ جریمه بابت هر روز اشتغال غیر مجاز اتباع خارجی به میزان پنج برابر حداقل دستمزد روزانه یعنی معادل هشت میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۴۰ ریال خواهد بود.
وی تاکید کرد: این میزان جریمه در صورت تکرار تخلف، ۲ برابر خواهد شد و در صورت استنکاف از پرداخت این جریمه، کارفرما مطابق با ماده ۱۸۱ قانون کار به محاکم قضایی معرفی می‌شود.

آرامش گفت: در سال ۱۴۰۱، بازرسان کار استان و دستگاه های وظیفه مدار در قالب گشت مشترک بازرسی، یک‌هزار و ۸۹۰ مورد بازرسی مقابله با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی در سطح استان انجام دادند.

وی افزود: این بازرسی ها منجر به شناسایی ۸۳۴ نیروی کار خارجی غیرمجاز و معرفی ۸۸ کارفرمای متخلف به مراجع قضایی شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: شماره تلفن های ۳۳۲۲۴۴۶۱ و ۰۲۱۶۳۶۹ برای دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی در خصوص اشتغال و بکارگیری نیروهای خارجی غیرمجاز در نظر گرفته شده که هموطنان می‌توانند از این طریق یا مراجعه حضوری به اداره‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، موارد را برای پیگیری به همکاران ما اطلاع دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۹ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
برای آبادانی و ساخت شهرها و شهرکهای فراوان در سواحل مکران میتوان از اتباع بیگانه مجاز هم برای آبادی سواحل و شهرها استفاده و آنها را برای ساخت شهرها و بندرگاهها و ساخت مجتمع های تجاری و سیاحتی سواحل بکار گرفت
آخرین اخبار