اختلال در هسته معاملات فرابورس در روز عبور شاخص از ارتفاع ۲ میلیونی

کارشناس بازار سرمایه گفت: نیمه‌ی دوم بازار شاهد فشار فروش در عموم صنایع بودیم. هرچند شاید بخشی از عرضه‌ها ناشی از اثر روانی شاخص و سیو سود باشد، اما تاثیر اختلال سیستم‌ را نمی‌توان نادیده گرفت.

خانم رباب وفایی گفت: دومین روز کاری بورس در سال ۱۴۰۲ با تداوم تقاضا در شرکت‌های بزرگ و شاخص ساز شروع شد و شاهد شاخص ۲میلیونی بعد از سال۱۳۹۹بودیم.

به گفته او، اما متاسفانه اختلال در هسته معاملات فرابورس و عدم موفقیت در رفع مشکل حتی با تمدید ساعت معاملاتی فرابورس خاطره‌ی بدی ازاین روز در ذهن‌ها به جای گذاشت.

وفایی افزود: نیمه‌ی دوم بازار شاهد فشار فروش در عموم صنایع بودیم. هرچند شاید بخشی از عرضه‌ها ناشی از اثر روانی شاخص و سیو سود باشد، اما تاثیر اختلال سیستم‌ را نمی‌توان نادیده گرفت. قطعا با گذر از این افزایش عرضه‌های مقطعی روز‌های بهتری در انتظار بازار سرمایه خواهدبود.

او گفت: قوی‌ترین صنعت در معاملات امروز پالایشی‌ها بودند که با توجه به اعلام افزایش نرخ محصولات شان در فروردین ماه پر تراکتش و پرتقاضا ظاهرشدند.

وفایی گفت: در آخر ارزش معاملات خرد به ۸۵۰۰میلیارد تومان رسید و شاخص کل با رشد ۲۰هزار واحدی در ۲میلیون و هجده هزار واحد به کارخود پایان داد. لازم به ذکر است که معاملات فرابورس تا ساعت ۱۵ ادامه خواهد داشت.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۱ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
شاخص سقف خودش رو کم کم رد میکنه ، اونم با چند تا نماد شاخص ساز !!! و بقیه ی نمادها ظاهرا کشک تشریف دارن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۷ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
ضرر و زیان امروز مردم هم بندازین گردن اختلال
ولی ما میدونیم که تمام ضرر سهامداران بخاطر جیب گشاد حقوقی هایی ست که هیچ وقت پر نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۵۸ ۰۶ فروردين ۱۴۰۲
شاخص 2 میلیونی
خودرو خگستر صف فروش
دارایکم منفی 5
چه میکنید با سرمایه ی مردم ؟؟؟؟؟؟؟
آخرین اخبار