امباپه: همیشه رؤیای کاپیتانی فرانسه را داشتم

کیلیان امباپه از اینکه کاپیتان اول فرانسه شده بسیار خوشحال است و گفت هیچ فشاری از این بابت روی خودش حس نمی‌کند.

خداحافظی هوگو لوریس از تیم ملی فرانسه پس از پایان جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باعث شد که دیدیه دشان مجبور به انتخاب کاپیتان جدیدی باشد.

او مدعی شده بود که قصد دارد مذاکراتی را برای اهدای این بازوبند با بازیکنانش انجام دهد، اما در نهایت تصمیم گرفت که امباپه را به عنوان کاپیتان جدید تیم ملی فرانسه انتخاب کند، گزینه‌ای که پیش از آن نیز می‌شد انتخابش را حدس زد، چون دشان بار‌ها از قدرت رهبری و برقراری ارتباطش تمجید کرده بود.

این تصمیم سرمربی فرانسه مخالفان و موافقان بسیاری داشت، هرچند به نظر می‌رسید تعداد افرادی که با او هم‌نظر نیستند بیشتر است و حتی گفته شد که آنتوان گریزمان به حدی از این تصمیم ناراحت شده که به خداحافظی از تیم ملی هم فکر کرده است.

در بازی دو روز پیش برابر هلند، ولی خبری از دلخوری گریزمان نبود. او گل اول فرانسه را زد و سپس با امباپه شادی خود را تقسیم کرد. امباپه نیز در همان بازی دبل کرد.

برخی معتقدند که بازوبند کاپیتانی می‌تواند فشار‌ها روی امباپه را بالا ببرد و این به ضرر فرانسه تمام خواهد شد، ولی ستاره پی اس جی چنین عقیده‌ای ندارد. او مشکلی از این بابت حس نمی‌کند.

امباپه به تله‌فوت گفت: «کاپیتانی یک عنوان نمادین است. ما نماینده میلیون‌ها فرانسوی هستیم و من هم نماینده تیمی هستم که قرار است یک ملت را خوشحال کند. کاپیتانی از نظر من یک اتفاق فوق العاده است و از کودکی رویای این را داشتم که روزی کاپیتان تیم ملی کشورم شوم.»

امباپه ادامه داد: «من کاپیتان تیم هستم نه یک رئیس که می‌خواهد رهبر دیگر بازیکنان باشد. در رختکن بازیکنان بزرگ و مهم زیادی داریم و همه می‌توانند حرف بزنند و کمک کنند. هر کسی می‌تواند هر اظهارنظری به سود تیم داشته باشد. من هم رابط بین نسل قدیم و جدید تیم ملی هستم. فشاری روی من و هیچکس نیست و معتقدم همه چیز خوب پیش خواهد رفت.»

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار