۸ چالش ساده که نشان می دهد شما شخص بسیار منحصر به فردی هستید

بر اساس تحقیقات داشتن علائق متعدد از فواید زیادی برخوردار است، از جمله افزایش حس رضایت از زندگی، بازدهی شغلی و خلاقیت.

همه‌ی ما می‌توانیم باهم متفاوت و منحصر به فرد باشیم؛ و از آنجایی که هر یک از ما توانایی متفاوتی داریم، در توانایی‌ها و ناتوانی هایمان تفاوت‌هایی وجود دارد.

در ادامه از چند چالش ساده خواهیم گفت که نشان می‌دهند شما فرد خاصی هستید.

۱- هر دو ابروی خود را به طور جداگانه بالا ببرید

جالب است که تنها ۲۴ درصد از مردم دنیا می‌توانند یک ابروی خود را بالا ببرند. ما برای انجام این کار از ۱۴ ماهیچه‌ی صورت مان از ۵ ماهیچه استفاده می‌کنیم. کسانی که با این توانایی متولد می‌شوند، ماهیچه‌های سمت راست یا چپ صورت خود را می‌توانند تکان دهند. با کمی تمرین حتی می‌تواند در آن ماهر شد.

ابرو

۲- آزمایش «بشین و پاشو» را انجام دهید

این چالش میزان آمادگی جسمانی شما را نشان می‌دهد. برای این کار به صورت چهارزانو روی زمین بنشینید یا پاهایتان دراز کنید. حالا سعی کنید مستقیم و بدون تکیه به جایی از جای خود بلند شوید. این حرکت ممکن است برای هر کسی راحت نباشد، اما امتحانش کنید. اگر نتوانید از جای خود بلند شوید، ممکن است از دست، زانو یا ساعد ود استفاده کنید. اگر بدون تکیه به جایی بلند شدید، امتیاز کامل می‌گیرید. اما برای مثال اگر از دست، زانو یا ساعد خود استفاده کردید، امتیاز کمتری خواهید گرفت. انجام این آزمایش به قدرت پا و میان تنه، تعادل، هماهنگی و انعطاف پذیری زیادی نیاز دارد.

بشین و پاشو

۳- برعکس بنویسید

برعکس نویسی که به آن آینه نویسی هم گفته می‌شود، اولین بار توسط لئوناردو داوینچی معرفی شد. این روش که در آن تک تک حروف برعکس نوشته می‌شوند، کار دشواری است. از هر ۶،۵۰۰ نفر تنها یکی از این قابلیت برخوردار است. گفته می‌شود آینه نویسی ناخواسته در کودکان و بزرگسالانی مبتلا به آسیب مغزی امری رایج است.

برعکس نوشتن

۴- گوش هایتان را تکان دهید

توانایی تکان دادن گوش‌ها امری ارثی است، اما با تمرین قابل یادگیری است. طبق تخمین ها، ۱۰ تا ۲۰ درصد از مردم دنیا از توانایی تکان دادن گوش‌های خود برخوردارند. برخی افراد از قرار معلوم می‌توانند گوش‌های خود را با تکان دادن ماهیچه‌های آن اندکی تکان دهند، اما نه به میزان قابل توجهی.

گوش

۵- زبان خود را به آرنج تان بزنید

کمتر کسی می‌توانید آرنج خود را زبان بزند. کتاب رکورد‌های جهانی گینس می‌گوید به طور میانگین روزانه ۵ نفر تنها به دلیل داشتن توانایی زبان زدن آرنج خود، مدعی ویژه بودن شان می‌شوند.

آرنج

۶- با هر دو دست کار کنید

تقریباً از هر ۱۰۰ نفر تنها یکی می‌تواند به میزان یکسان از هر دو دست خود استفاده کنید، گرچه بسیاری از چپ دستان می‌توانند از دست غیر مسلط خود هم تقریباً به خوبی دست مسلط خود استفاده کنند. برخی دانشمندان می‌گویند در افراد دو دست هیچ یک از نیمکره‌های مغز مسلط نیست. همین امر این امکان را به آن‌ها می‌دهد که با هر دو دست خود بنویسند.

نقاشی با هر دو دست

۷- زبان خود را به شکل برگ شبدر خم کنید

بر اساس تحقیقات نزدیک به ۸۴ درصد از مردم دنیا می‌توانند زبان خود را لوله کنند، اما تنها نزدیک به ۱۵ درصد افراد قادرند آن را به شکل برگ شبدر درآورند. این توانایی بسیار نادر است.

زبان

۸- زبان خود را آنقدر عقب ببرید که به حفره‌ی بینی برسد

نوک زبان خود را آنقدر به عقب برگردانید که به بالای سقف دهان و به درون حفره‌ی بینی برسد. گرچه کار دشواری است، اما فوایدی برای سلامتی دارد. این کار باعث تحریک شدن غده هیپوفیز می‌شود، غده در بخش تحتانی مغز که فعالیت بعضی از غدد درون ریز بدن را تنظیم می‌کند.

دهان

منبع: روزیاتو

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
خسته نباشید
Iran (Islamic Republic of)
احمدی
۱۵:۳۰ ۰۷ فروردين ۱۴۰۲
ممنون yjc
آخرین اخبار