خدمت‌رسانی مترو در ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو گفت: فضاسازی متناسب ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان در مترو صورت گرفته است.

مسعود درستی مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو درباره رفت و آمد مسافران در روز‌های پایانی سال ۱۴۰۱ اعلام کرد: با توجه به اینکه شهروندان در روز‌های پایانی سال (پنجشنبه و جمعه آخرسال) برای زیارت اهل قبور به بهشت زهرا (س) می‌روند، همچنین برای رفتن به بازار و خرید عید از مترو استفاده می‌کنند، سعی کردیم تا برای رفاه حال آن‌ها سرویس‌دهی مرتب و منظم صورت گیرد.

وی در پاسخ به تعداد مسافران در روز‌های ۲۸ و ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱ بیان کرد: در روز ۲۸ اسفندماه ۱۱ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۷نفر از مترو استفاده کردند. همچنین روز ۲۹ اسفند مترو تهران پذیرای ۶ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۸۹ نفر از مسافران بود. طبق آمار میزان استفاده شهروندان از مترو در روز‌های پایانی سال کاهش داشته است.

وی افزود: در مجموع از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پنجم فروردین ماه ۴ میلیون و ۶۶ هزار و ۶۳۵ مسافر در خطوط هفت‌گانه مترو جابه جا شده است.

درستی در ادامه با اشاره به جابه‌جایی مسافر در روز اول از سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: در اغلب ایستگاه‌های مترو با هفت‌سین به استقبال مسافران رفتیم و در روز اول از سال جدید میزبان ۴ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۲ نفر در مترو بودیم.

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو در خصوص اقدامات این شرکت به جهت آسایش مسافران در ماه مبارک رمضان عنوان کرد: تجهیز و تکمیل ۴۵ نمازخانه با فرش مخصوص نماز به متراژ ۱۸۰۰متر در دو مرحله از اسفند سال ۱۴۰۱ انجام شد. سایر وسایل مورد نیاز در نمازخانه‌ها در تمام خطوط بررسی و در جهت رفع آن‌ها اقدام شده است.

وی افزود: تمامی نمازخانه‌ها نیز همزمان با طرح استقبال از بهار نظافت شده‌اند و آماده خدمت رسانی به نمازگزاران محترم هستند. همچنین فضاسازی متناسب با ایام عید نوروز و ماه مبارک رمضان مانند نصب پارتیشن مقابل آبسردکن‌های ایستگاه‌ها و نصب دعای مخصوص ماه رمضان در نمازخانه‌ها، توزیع افطاری ساده در ایستگاه‌های منتخب به صورت رایگان در ایستگاه‌ها صورت گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار