نوروز، فرصتی بسیارخوب برای معرفی جاذبه‌های گردشگری تهران

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران اظهارداشت: فعالیت‌های ستاد‌های گردشگری تاثیر بسیار زیادی در معرفی جاذبه‌های دیدنی شهر تهران به ویژه اماکن گردشگری ناشناخته دارد.

مهدی امیری در جریان بازدید از ستاد گردشگری شهرداری تهران گفت: مجموعه فعالیت‌های ستادگردشگری شهرداری تهران امسال با یک نگاه ویژه و کمیت و کیفیت بسیار بهتر در مقایسه با سال‌های گذشته درحال اجرا است.

وی تصریح‌کرد: ظرفیت‌های گردشگری تهران نسبت به بسیاری از شهرستان‌ها بیشتر است، اما متاسفانه این ظرفیت‌ها، کمتر معرفی شده است. ایام نوروز فرصت مناسبی است تا شهروندان تهران و هم میهمانان نوروزی با جاذبه‌های گردشگری شهر تهران بیشتر آشنا شوند.
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، تاکیدکرد: ستاد گردشگری شهرداری تهران با رویکرد فرهنگی و اجتماعی، می‌تواند با بهره‌گیری از این فرصت تهران و جاذبه‌های گردشگری این شهر را به صورتی بهتر به شهروندان و میهمانان نوروزی معرفی کند.
امیری یکی دیگر از اقدامات بسیار خوب ستادگردشگری شهرداری تهران، تجمیع ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف شهرداری تهران عنوان کرد و افزود: همه بخش‌های مختلف شهرداری با محوریت ستادگردشگری با تمام توان و ظرفیت‌های خود در کناریکدیگر قرار گرفته‌اند تا بتوانند خدمات ارزنده و شایسته‌ای را به شهروندان و مسافران نوروزی ارائه کنند.
وی درباره فعالیت‌های اداره‌کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، گفت: برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع و مختلفی با رویکرد کودکان و نوجوانان درنظرگرفته‌ایم. این برنامه‌ها در ذیل عنوان «بهار ایران» و با عنوان «بهار در بهار» تعریف شده است.
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، تصریح‌کرد: در برنامه‌های ویژه ایام نوروز، سه ویژه برنامه با عنوان «سال نو قصه‌های نو» داریم. برنامه اول در راستای معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و سنن اقوام مختلف با بهره‌گیری از ۱۰ عروسک غول پیکر با پوششی از اقوام مختلف، است. این عروسک‌ها در ایام نوروز در مناطق مختلف و اماکن پرتردد شهر تهران حضور دارند و به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند.
وی ادامه داد: برنامه دوم «چرخ بهاری» با حضور عروسک‌های قصه‌گو است. این عروسک‌ها نیز به صورت گردشی در مناطق می‌چرخند و برنامه‌های آموزشی با موضوع‌های آداب و اخلاق شهروندی برای کودکان و نوجوانان اجرا می‌کنند. سومین برنامه با حضور عروسک‌های فیلم لوپتو است که این برنامه هم به صورت گردشی در اماکن پرتردد و اماکن ویژه شهر تهران، اجرا می‌شود.
امیری درباره فعالیت‌های اداره‌کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران برای ماه‌رمضان نیز، گفت: در این ماه ویژه برنامه‌های مختلفی از جمله پویش رمضانی «بهاراولی ها» و «قنوت غنچه‌ها» به همراه توزیع ویژه‌نامه «مهمان ماه خدا» در مناطق ۲۲ گانه اجرا خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار