شهروندان مراقب شگرد‌های مجرمان سایبری در ماه رمضان باشند

رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: هم‌زمانی عید نوروز با ایام مبارک ماه رمضان باعث شده تا افراد سودجو در این ایام با سوءاستفاده از احساسات انسان دوستانه هم‌وطنان به دنبال کلاهبرداری از آنان باشند.

سرهنگ کارآگاه علی حسینی رئیس پلیس فتا استان خوزستان با اشاره به ایجاد سایت‌ها و کانال‌هایی از سوی مجرمان سایبری با ادعا‌های دروغین جمع‌آوری کمک به افراد بی‌بضاعت در ماه مبارک رمضان گفت: بسیاری از کمک‌های مردمی که از طریق این افراد در بستر شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌شود هیچ‌گاه به دست نیازمندان واقعی نمی‌رسد.

او می‌گوید: شهروندان باید مراقب باشند که برای واریز نذورات خداپسندانه برای افراد بی‌بضاعت و نیازمند در ماه مبارک رمضان، حتماً از طریق سایت مؤسسات معتبر و درگاه پرداخت همان سایت اقدام کنند و به‌هیچ‌عنوان به پیام‌های تبلیغاتی منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی اطمینان نکنند.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان  درباره دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌های مذهبی و مرتبط با ماه رمضان نیز هشدار داد و از هم‌وطنان خواست این اپلیکیشن‌ها را از سایت‌ها و منابع معتبر تهیه کنند.

سرهنگ کارآگاه حسینی  با بیان اینکه برخی از این برنامه‌ها و فایل‌ها آلوده به بدافزار است که به هنگام دریافت، به دستگاه فرد قربانی نفوذ می‌کند تا اهداف مجرمانه را اجرایی کنند، گفت: از این رو هم‌وطنان باید نسبت به دریافت فایل‌ها از منابع نامعتبر دقت لازم را داشته باشند و هنگام نصب این‌گونه نرم‌افزار‌ها از دادن مجوز دسترسی‌های مشکوک خودداری کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.