بیش از ۱۲۰۰ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری گلستان

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفرگلستان از اجرای بیش از ۱۲۰۰ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان توسط کارشناسان این اداره کل در طرح نوروزی خبر داد.

محمدجواد ساوری امروز یکشنبه ۶ فروردین ماه ۱۴۰۲  گفت: از روز ۱۶ اسفندماه سال گذشته تا پایان روز پنجم فروردین امسال ، هزار و ۲۷۲ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان مانند، مراکز اقامتی، پذیرایی و مجتمع‌های خدمات رفاهی توسط کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اجرایی شد.

او ادامه داد: از این تعداد بازدید، ۹۳۵ مورد مربوط به مراکز اقامتی، ۲۰۱ بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و ۱۰۱ مورد مربوط به دفاتر خدمات مسافرتی استان است.

ساوری افزود: در این بازدید‌ها وضعیت سلامتی کارکنان، نحوه ارتباط و برخورد با مشتری، وضعیت کیفی انبار مواد غذایی، سالن پذیرایی و آشپزخانه، استفاده از اقلام و تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی، سالم بودن مواد غذایی، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی از طریق کارشناسان موردبررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و برای رفع نواقص، تذکر و اخطار‌هایی برای متصدیان واحد‌ها به ثبت می‌رسد.

ساوری گفت: علاوه بر این نظارت‌ها که توسط کارشناسان حوزه گردشگری اجرایی می‌شود برگزاری گشت‌های مشترک دستگاه‌های اجرایی در همه شهرستان‌های استان یکی از اولویت‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان در همه ایام سال است.

او با تأکید بر این‌که بخشی از چالش‌های گردشگری به دلیل عدم نظارت مناسب و کافی است، افزود: در راستای ایجاد خودمراقبتی از تأسیسات و واحد‌های گردشگری استان تیم‌های نظارتی با حضور نماینده انجمن‌های تأسیسات گردشگری و کارشناسان اداره‌کل به نظارت و سرکشی از واحد‌های گردشگری سطح استان می‌پردازند.

او گفت: گردشگران و هم استانی‌ها می‌توانند هرگونه گزارش، پیشنهاد، شکایت و یا درخواست راهنمایی از واحد‌های خدمات‌رسان را از طریق شماره‌های دستگاه‌های مرتبط ازجمله ۰۹۶۲۹ سامانه دریافت شکایات گردشگری اعلام کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.